Felvételi 2024: ez az oldal segíthet az egyetemi sorrendmódosításban
A héten elindult az egyetemi felvételi ügyintézés. Ha sorrendmódosításon gondolkoztok, mutatjuk hol tudtok plusz információkat találni, amik megkönnyíthetik a döntéseteket.
A héten elindult az egyetemi felvételi ügyintézés. Ha sorrendmódosításon gondolkoztok, mutatjuk hol tudtok plusz információkat találni, amik megkönnyíthetik a döntéseteket.
December 21-én elindult a 2024-es felsőoktatási felvételi. Mutatjuk, hol nézhetitek meg, milyen szakokra jelentkezhettek.
Ha már tudjátok, hogy milyen képzésterület érdekel titeket, de az egyetemi jelentkezés előtt szeretnétek bővebben is beleásni magatokat abba, hogy pontosan mit tanulnátok az egyetemen, mutatunk egy oldalt, ahol megtehetitek ezt.
Utánajárnátok, pontosan mi vár rátok szeptembertől? Az ügyintézés előtt nem árt tudni, hiszen néhány napon belül akár a sorrendeteken is módosíthattok. Mutatjuk, hol deríthettek ki mindent a megjelölt szakjaitokról.
Hamarosan újra lesz dolga az idén felvételizőknek: jön a sorrendmódosítás és hiánypótlás. Ha változtatáson vagy cserén gondolkoztok, mutatunk egy oldalt, amit érdemes átolvasni.
Kiválasztottátok a leendő szakotokat, vagy esetleg még hezitáltok? Már nincs túl sok idő a válogatásra - február 15-ig jelentkezhettek, ha szeptemberben szeretnétek elkezdeni az egyetemet. Mutatjuk az oldalt, ahol minden infót megtalálhattok arról, mit is takar pontosan az a szak, hogy szabadbölcsészet, gazdálkodás és menedzsment vagy nemzetközi tanulmányok.
Középiskolásként egyáltalán nem könnyű kiválasztani a megfelelő szakot, de hogy kicsit könnyebb legyen a dolgotok, megmutatjuk, hogy mit tanulhattok a legnépszerűbb BA- és BSc-képzéseken.
Kíváncsiak vagytok, hogy mit tanulhattok majd a választott szakotokon szeptembertől? Mutatunk pár oldalt, amit érdemes megnézni.
Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, vagy éppen milyen nyelvvizsgát kell majd bemutatnotok a diplomához. A második részben a top10-es lista második felét hoztuk el - ezt tanulhatjátok szeptembertől nemzetközi gazdálkodáson, pénzügy és számvitelen, programtervező informatikus képzésen, kommunikáció- és médiatudomány vagy gazdaságinformatikus szakon.
Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, vagy éppen milyen nyelvvizsgát kell majd bemutatnotok a diplomához. Az első részben az öt legnépszerűbb alapszakot vettük elő - ezt tanulhatjátok ősztől gazdálkodási és menedzsmenten, kereskedelem és marketingen, pszichológián, ápolás és betegellátáson vagy mérnökinformatikus képzésen.
Kíváncsiak vagytok, hogy mit tanulhattok majd a választott szakotokon szeptembertől? Ezen az oldalon minden információt megtalálhattok magáról a képzésről és diplomaszerzés utáni lehetőségekről is.
Milyen képzésekre szeretne bekerülni a legtöbb felvételiző és mit tanulnak a top szakokon? Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, és hogy milyen végzettséget nyújtanak a frissdiplomásoknak. Itt a 2019-es felvételi ötödik legnépszerűbb képzése, a turizmus-vendéglátás szak.
Milyen képzésekre szeretne bekerülni a legtöbb felvételiző és mit tanulnak a top szakokon? Új cikksorozatunkban megnézzük, a legnépszerűbb képzéseken milyen tárgyakat tanulhattok, milyen szakmai tudást szerezhettek, és hogy milyen végzettséget nyújtanak a frissdiplomásoknak. Itt a 2019-es év utolsó dobogósa, a mérnökinformatikus alapszak.
Február 15-ig jelentkezhettek az egyetemek és főiskolák szeptemberben induló képzéseire. De mi a helyzet akkor, ha még kicsit tanácsatalanok vagytok, melyik szakot vagy éppen melyik egyetemet válasszátok? Mutatjuk, hol találtok meg mindent a felvételiről.
Jövőre felvételiztek egyetemre vagy főiskolára? Már ki is választottátok, milyen szakokat jelölnétek meg, vagy még hezitáltok? Ezen az oldalon minden információt megtalálhattok a diplomaszerzés utáni lehetőségekről. Itt egy kisegítség a döntéshez.
Ha jövőre felvételiztek és már kiválasztottátok, milyen szakra jelentkeznétek, akkor érdemes még a képzés megjelölése előtt elolvasnotok a szakleírásokat. Itt a teljes lista.
Még van két hetetek a jelentkezés leadásához, ha még nem döntöttetek és úgy érzitek több infóra lenne szükségetek, akkor itt mindent megtalálhattok.