Amikor a karácsony és a vizsgaidőszak egyszerre közeledik: vicces helyzetek
Épphogy hazaestek az ünnepekre és tanulnivalókkal felpakolva kezditek meg az ünnepi szezont? Melyik jön el hamarabb a vizsgaidőszak vagy a karácsony?
Épphogy hazaestek az ünnepekre és tanulnivalókkal felpakolva kezditek meg az ünnepi szezont? Melyik jön el hamarabb a vizsgaidőszak vagy a karácsony?
A közeledő vizsgaidőszak mindenki számára vegyes érzéseket jelent. Ti már készen álltok?
Tetőfokára hágott az oktatásban dolgozók stresszszintje: többségük szorong a mindennapok során. A tartósan stresszes környezet pedig a diákokra is hatással van.
Az utóbbi időben számos olyan iskolai példát hoztunk már, amely arról szólt, intézményen belül hogyan tesznek a diákok stresszoldásáért. Így kezelik a tanulók szorongását külföldön és belföldön egyaránt.
A brit Warlingham Iskolában két új alkalmazottat vettek fel, hogy segítsék a szorongó diákokat és oldják az iskolai stresszt. Azonban nem tanárokról vagy pszichológusokról van szó, hanem egy tengerimalacpárról.
Hogyan védhetik meg a szülők a gyerekeiket a stressztől és a szorongástól? Hogyan működik a kínai iskolarendszer? És hogyan fejleszthetjük az agyunkat? Többek között ezekre a kérdésekre válaszolnak azok a könyvek, amelyeket a HVG Könyvek kínálatából ajánlunk ma nektek.
Ha nektek is olyan gondolatok járnak a fejetekben, hogy "mi van, ha mégsem kerülök be" vagy "hogyan tovább, mi lesz velem"? - akkor a következő gondolatokat feltétlenül olvassátok el.
Egy új tanulmány bizonyította, hogy a terápiás kutyákkal eltöltött idő segíthet csökkenteni a stressz negatív hatásait az egyetemistáknál.
A szóbeli vizsgák erősebb stresszhelyzetet jelentenek a diákoknak, a túlzott stressz csökkenti a teljesítményt - mondta Kalamár Hajnalka klinikai pszichológus az M1 aktuális csatornán.
A legtöbb egyetemen már javában tart a vizsgaidőszak, van azonban, ahol még csak most kezdődik. Így érzik magukat az egyetemisták.
A PhD-képzések hallgatói túl nagy stressznek és mentális nehézségnek vannak kitéve, erre keresnek okot és megoldást egy nemzetközi konferencián.
Egy angol katolikus általános iskolában különös módszerrel küzdenek szorongás és a stressz ellen.
Megduplázódott a depressziós serdülők száma - derül ki a német Kaufmännische Krankenkasse (KKH) egészségbiztosító felméréséből. Az iskolában különösen a verseny és a teljesítménykényszer terheli a gyerekeket. De mit tehetnek a szülők és a tanárok?
A nagyobb vizsgák, dolgozatok előtt úgy érzitek, semmire sem emlékeztek abból, amit tanultatok? A stresszes helyzetek akár a memóriátokra is hathatnak, de pontosan hogyan? Itt a válasz:
Ha még mindig a szakok sorrendjén görcsöltök, vagy félóránként újraszámoljátok a pontjaitokat, akkor biztosak lehettek benne, hogy túlstresszelitek a felvételit. Íme néhány relaxációs technika, amellyel túlélhetitek a ponthatárhúzás napját.
Mit csináltok a vizsga előtti este? Éjszakába nyúlóan tanultok vagy félrerakjátok a tananyagot? Elmondjuk, hogy mit csináljatok (és mit ne csináljatok).
Hamarosan elkezdődik a téli vizsgaidőszak, és nem számít, hogy az első lesz vagy az utolsó, senkinek nem a kedvence. Habár a vizsgákra fel lehet készülni, a vizsgaidőszakra nem mindig.
Az utóbbi időben is több kutatás foglalkozott azzal, hogy milyen hatással van a fiatalokra, ha túl sokat használják a Facebookot vagy az elektronikai eszközeiket
Állatsimogatót alakított ki egy ausztrál egyetem, hogy így segítsen a diákoknak megbirkózni az év végi vizsgaidőszak okozta stresszel.
Ha az embernek rosszul fizetett vagy stresszes munkája van, az többet árthat az egészségének, mintha munkanélküli lenne - ezt állapította meg a Manchesteri Egyetem kutatói által publikált tanulmány.