Pontszámítás a pótfelvételiben: mutatjuk, miért kaphattok pluszpontokat
A héten véget ér az idei pótfelvételi jelentkezési időszaka. Mutatjuk az egyik legfontosabb szabály: hogyan működik a pontszámítás.
A héten véget ér az idei pótfelvételi jelentkezési időszaka. Mutatjuk az egyik legfontosabb szabály: hogyan működik a pontszámítás.
Szép számmal kerültek születtek idén is olyan képek és kommentek, amin minden felvételiző elmosolyodik - hoztunk párat a legjobbakból.
A Corvinus egyik alapképzéséhez kellett idén a legtöbb pont, de több egyetem jogászképzéséhez is 460 feletti pontszám kellett.
Minden egy oldalon egyetlen kattintással megnézhető - összeszedtük az összes egyetem összes szakjának ponthatárait.
Nézzük, hány ponttal lehetett nappali, állami ösztöndíjas helyet szerezni gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia vagy jogászképzésen. Idén összesen 99 192-en jelentkeztek egyetemre és főiskolára, de a legtöbben ezeket a szakokat választották.
Legalább 400 pontra készülhettek azok a felvételizők, akik arra a 41 alapszakra jelentkeztek, ahol előzetes ponthatárokat húztak. De mennyi lett a végleges? Mutatjuk.
Ma este nyolckor érkeznek a 2022-es felvételi ponthatárai. Akik megadták a mobilszámukat, sms-ben is értesítést kapnak arról, bekerültek-e a kiválasztott szakra. De akkor sem kell aggódni, ha nyolckor nem érkezik meg az üzenet.
Ma hirdetik ki az idei felvételi ponthatárait, ezért arra voltunk kíváncsiak, mit gondoltok a közelgő eredményekről.
Már csak egyet kell aludni a felvételi eredményekig: meglesz az álomszak, vagy inkább nem örültök előre? Most elmondhatjátok, mit gondoltok a közelgő eredményekről.
Már minden felvételiző nagyon várja az idei ponthatárokat, de vajon milyenek voltak a végleges számok tavaly vagy 2020-ban? Mutatjuk, hogy legyen mihez viszonyítanotok.
Július 21-én, csütörtökön az idei ponthatárhúzással véget ér a 2022-es általános egyetemi felvételi. De hogyan számolják a pontokat, mi dönt arról, hogy a megjelölt szakok közül hol jártok sikerrel? Mutatjuk, a végleges ponthatárok mögött álló algoritmus titkait.
Július 21-én jönnek a ponthatárok, már nem kell olyan sokat várni az eredményekre. Összeszedtük, mit találtok a következő héten nálunk, és mivel készülünk a ponthatárhúzás napján.
Pár nap múlva a ponthatárhúzásokkal véget ér az idei felvételi időszak, azonban most is több feltételnek kell megfelelnetek, hogy bekerülhessetek egyetemre. Nézzétek meg, mindent kipipálhattok-e.
Alig egy hét múlva kiderülnek a 2022-es felvételi végleges ponthatárai, mindenki megtudja, hol kezdheti el az egyetemet szeptembertől. De mi a helyzet akkor, ha minden megjelölt szakra elég (lenne) a pontotok?
Az idei egyetemi felvételiből már csak a matekozás van hátra és a ponthatárhúzás. Mutatjuk, milyen dátumokra kell még figyelnetek.
Ahogy már tavaly is, 2022-ben is 400 pontban határozták meg az előzetes ponthatárok maximumát, azonban a végleges számok ennél magasabbak is lehetnek, megnéztük, mennyivel.
Az érettségik után az egyik legfontosabb kérdés: mikor derül ki, hogy melyik egyetemen tanulhattok szeptembertől? Itt a válasz.
Már nem kell sokat várni a felvételi ponthatárokra, július 21-én mindenki megtudja, bekerült-e a kiválasztott egyetemre. De mit csinálhatnak azok, akiknek sikertelen lesz a felvételi? Mutatjuk, mire számíthattok a pótfelvételiben.
Bár a 2022-es ponthatárok kihirdetéséig még hátravan egy kis idő, már most tudtok kalkulálni, például a minimum- és az előzetes ponthatárok alapján.
Nagyjából augusztus közepére már tényleg vége lesz a 2021-es általános felvételinek, de addig még van néhány fontos határidő, amit érdemes észben tartani.