"Tanulni akarunk! Tanítani ki fog?" - hatalmas diáktömeg tart a Kossuth térre
A diákok hamarosan a Parlament elé érnek, de útközben elhaladtak az Emberi Erőforrások Minisztériumának épülete előtt is.
A diákok hamarosan a Parlament elé érnek, de útközben elhaladtak az Emberi Erőforrások Minisztériumának épülete előtt is.
Az ADOM Diákmozgalom és az aHang mai demonstrációján, a Kossuth téren egyre többen vannak.
Tizenkét pontban foglalták össze követeléseiket a budapesti Lauder Javne Iskola tanársztrájkot támogató dolgozói. Többek között nemzeti konszenzuson alapuló, hosszú távú oktatási stratégiát, tananyag- és óraszámcsökkentést, szabad tankönyvválasztást szeretnének.
Több száz iskolában kezdtek határozatlan idejű sztrájkba a tanárok március 16-án. Hoztunk egy képgalériát az első reggel eseményeivel.
Tanárként sztrájkoljatok, engedetlenkedjetek, vagy legalább fejezzétek ki, hogy együtt vagyunk - kéri a népszerű történelemtanár a Facebookon.
A Tudományos Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (TDDSZ) virtuális szolidaritási sztrájkot hirdet a sztrájkoló pedagógusok támogatására.
Az elmúlt egy hétben több szakszervezet, gimnáziumi diák, szülő vagy művész áll ki a pedagógus-érdekképviseletek mellett, így támogatva a sztrájkoló tanárokat.
Komoly bérrendezés, a terhek csökkentése és garantált illetmény - négy pontba szedtük, mit kérnek a tanárok a kormánytól.
Határozatlan idejű sztrájkot hirdetett március 16-tól a két legnagyobb pedagógus-szakszervezet. Annak ellenére kezdték el szervezni a munkabeszüntetést, hogy február elején megjelent a sztrájkrendelet, amely alaposan megnehezítette a dolgukat - csak "kreatívan" és a jogszabály által meghagyott kiskapukat kihasználva lehet sztrájkolni. Mégis több száz iskolában tiltakoztak a tanárok és tanítók, napközben pedig több diáktüntetés is volt Budapesten és vidéki nagyvárosokban. Folyamatosan tudósítunk az eseményekről.
Március 16-án határozatlan idejű munkabeszüntetést tervez a két nagy pedagógus-szakszervezet. Mutatjuk, miért küzdenek.
Szerintük nincs minőségi oktatás megbecsült pedagógus és szülői felelősség nélkül, ezért összeszedtek pár fontos infót a március 16-ra tervezett munkabeszüntetéssel kapcsolatban.
Egyre több szakszervezet áll ki a pedagógus-érdekképviseletek mellett, így támogatják a sztrájkra készülő tanárokat.
A Szülői Összefogás Közösség a Facebookon kéri arra a szülőket, hogy ha tehetik, a jövő heti pedagógussztrájk napjain ne küldjék iskolába, óvodába a gyerekeiket.
Negyedik hete tartanak a polgári engedetlenségi akciók az iskolákban. Szerdán egy flashmobot is szerveztek Budapesten.
A szakképzésben dolgozók bérének emelését, a kötelező óraszámok rendszerének visszaállítását, az ágazati szakmai pótlék bevezetését követeli a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely sztrájkbizottságot alakított. A kormánynak öt napon belül meg kell neveznie, kivel tárgyalhatnak a követeléseikről.
Negyedik hete tart a tiltakozás az iskolákban, óvodákban és a szakképző intézményekben, szerdán is több intézmény csatlakozott - jövő héten jöhet a többnapos tanársztrájk.
Március 16-ától határozatlan idejű sztrájkot szervez a két nagy pedagógus-szakszervezet. Arra kérik a szülőket, hogy ha megtehetik, ezeken a napokon ne vegyék igénybe az iskolai gyermekfelügyeletet – így válik igazán „láthatóvá” a sztrájk.
A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat nyolcvan dolgozója kezdett polgári engedetlenségi akcióba kedden, százhetven kollégájuk támogatta a tiltakozástukat.
Megvan, milyen „kreatív” megoldásokkal szervezné meg a március 16-tól kezdődő határozatlan idejű sztrájkot a két nagy pedagógus-szakszervezet.
Közös szolidaritási akciót szerveznek tizenkilenc budapesti iskola diákjai, akik a tanárszakos egyetemisták délutánra meghirdetett demonstrációjához is csatlakoznak majd. Mindezt a pedagógussztrájk napján.