Hatalmas kamu a fél világ által csodált kínai könyvtár
Alumíniumból készített álkönyvek vannak a futurisztikus, világszerte csodált kínai könyvtár polcain.
Alumíniumból készített álkönyvek vannak a futurisztikus, világszerte csodált kínai könyvtár polcain.
"Jókait és a Bánk bánt levenném a kötelezők listájáról, Az ember tragédiájának is csökken a népszerűsége, izgalma, olvashatósága. A Csongor és Tünde is teljesen élvezhetetlenné vált a középiskolások zöme számára" - mondta az Eduline-nak adott interjújában Fenyő D. György, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola tanára, a Magyartanárok Egyesületének alelnöke, aki szerint most a lassúságot, a figyelmes, az elmélyülő olvasást kell megtanítani.
Érdekes dologgal rukkoltak elő a fiatal tervezők Várnában. Az utcai könyvtár megjelenésében is rendhagyónak tűnik.
Az emberi szemben lévő fényérzékelő sejtek elrendeződése lehet a felelős a diszlexiáért - vélik francia kutatók.
Az olvasás igenis izgalmas és szórakoztató dolog. Nem hiszitek? El szoktátok olvasni a könyvek elején a köszönetnyilvánítást? Sokan átugorják ezt a részt, pedig érdekes dolgokra lehet bukkanni.
Találtatok egy gazdátlan könyvet Budapest valamelyik pontján? Lehet, hogy nem véletlenül "hagyta el" a tulajdonosa.
A Szegedi Tudományegyetem Művészettel az Oktatásért Kutatócsoportjában folytatott kutatások azt bizonyították, hogy a BOOKR Kids interaktív könyveinek új nyelvi, képi, kommunikációs, performatív minőségei a befogadói figyelmet hosszú távon fenn tudják tartani, és eredménnyel vonhatók be a nevelés, az oktatás és az önművelés folyamatába - írja a hvg.hu.
Van, aki szerencsés, és autóban is tud olvasni. De a legtöbben rosszul lesznek, ha buszon, autóban vagy éppen vonaton elővesznek egy könyvet vagy újságot, és elkezdik olvasni a szöveget. Miért van ez? A válasz nem is olyan egyszerű.
Az Egyesült Államokban a diákok többsége a Ne bántsátok a feketerigót! olvassa el az iskolás évei alatt, míg a német fiatalok Anna Frank naplóját olvassák el diákként - derült ki a TED-Ed Blog körkérdéséből. Vajon a többi országban mit olvasnak iskolás éveik alatt a gyerekek?
A nyári szünet elsősorban a pihenésről szól, de ha már nyaraltál, szántál időt a családra és a barátokra, szinte már unatkozol is egy kicsit, akkor van ötletünk.
Ha te is szeretsz olvasni, akkor ezek a képek biztosan mosolyt csalnak majd az arcodra. Összeállítottunk egy rövid válogatást azokból a képekből, amelyek az olvasás mellett kampányolnak egy kicsit másképp, mint ahogy megszokhattuk.
Összeszedtünk öt olyan olvasmányt, amelyre mindenképpen megéri felhívni a gyerekek figyelmét. Jobbnál jobb könyvek jönnek.
Olvasni és pihenni vágyó vendégeket vár egy több ezer kötetes könyvtárral felszerelt kapszulahotel Tokióban.
"Kötelező" olvasmányt adna New York lakóinak a metropolisz polgármestere: az Egy könyv, egy New York elnevezésű olvasásnépszerűsítő akcióban a lakosok dönthetik el, hogy melyik legyen az a könyv, amelyet elolvasnak és azután közösen megvitatnak.
A világ egyik leggazdagabb embere, Warren Buffett azt tanácsolta, hogy minden nap olvassunk el 500 oldalt. Valaki kipróbálta.
Barack Obama egyenesen úgy rézi, a könyveknek köszönheti, hogy kibírt nyolc évet az elnöki poszton.
Az iskolai ünnepségeken az igazgatók végtelennek tűnő, hosszú beszéde helyett egy lengyel művész megérteti mindenkivel az oktatást értelmét.
Hirtelen szükség lett arra, hogy megismerjék az rovásírást tanuló vagy ismerő diákok számát.
Miket olvasgat szabadidejében a világ leggazdagabb embere?
Ma is tanultunk valamit.