4 kérdés a pontszámításról, amire mindig is szeretted volna tudni a választ
Sokakat érintő, mégis kevésszer feltett kérdésekre kerestük a válaszokat.
Sokakat érintő, mégis kevésszer feltett kérdésekre kerestük a válaszokat.
Kedvezmények nélkül a 2020-tól kötelező nyelvvizsga majdhogynem megugorhatatlan kritérium a felsőoktatás felvételin a sajátos nevelési igényű, valamint a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel (BTMN) küzdő diákok számára.
Nyelvet tanultok vagy bele szeretnétek kezdeni egy új nyelv megismerésébe? Itt vannak azok a hibák, amiket rendszeresen elkövet a nyelvtanulók, de van megoldás rájuk
Vannak esetek, amikor nem számít bele az érettségi pontokba az érettségi eredménye.
Július 12-ig tart az ügyintézési időszak a felvételizőknek. Mit lehet ez idő alatt tenni, és mi az, amin már nem lehet változtatni?
Ha nyelvvizsgára készültök, vagy éppen az egyetemi felvételit fogalmazzátok, esetleg egy motivációs levelet írtok a jövőbeli munkaadónak angolul, akkor itt egy remek, ingyenes app, ami megkönnyítheti ezeket a feladatokat
Hány pontot kell összegyűjteni ahhoz, hogy ne az esélytelenek nyugalmával várjátok a július 26-i ponthatárhúzást?
Akár 100 többletpont is szerezhető, de ehhez be kell tartani a határidőt.
Mik a legújabb trendek a nyelvvizsgáztatás terén? Mi zajlik a nemzetközi szakmai műhelyekben? Mitől mérhet megbízhatóbban egy nyelvvizsga? Hegedűs Kristóffal, az Euroexam International budapesti kutatásvezetőjével beszélgettünk.
Hány többletpontra számíthattok, ha nyelvvizsgával, OKJ-s végzettséggel, esetleg OKTV-helyezéssel vágtok neki a 2017-es felvételinek?
Hiába az ingyenes nyelvvizsga, valószínűleg a kormánynál is tudják, hogy nem a vizsgadíj tartja vissza a diákokat a középfokú bizonyítvány megszerzésétől. Hogy ennek mi az oka, és min kéne változtatni, azt hamarosan felméri az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI), hogy aztán egy stratégiát dolgozzanak ki. Egy évük lesz megoldást találni, a 2020-ban végzőknek azonban már ez is késő lesz.
Akár nyelvvizsgára, akár külföldi felsőoktatási felvételire készülsz, meg kell tanulnod esszét írni. Nem is akármilyet: jól szerkesztett, jó stílusú esszét. Hogyan kell felépíteni a szöveget? Miért fontosak a kötő- és utalószavak? Milyen a megfelelő befejezés? Tippek és tanácsok.
Az elmúlt hónapokban rengeteg infót gyűjtöttünk össze azoknak, akik éppen a nyelvvizsgára készülnek, vagy még csak most keresik a legszimpatikusabb nyelvvizsgaközpontot. Íme, a legfontosabb cikkek egy helyen.
Megvolt a franciaérettségi is, már csak a szóbelire kell készülni. De mit érdemes tenni, ha nem szeretnétek, hogy a nyelvtudásotok megkopjon szeptemberig, de az érettségi-felvételi szezont követő nyarat nem valamelyik nyelvi kurzuson, hanem a strandon, utazással, pihenéssel töltenétek?
Hatalmasak a különbségek a községi és a fővárosi általános iskolások nyelvtudása között - derül ki a 2015/2016-os tanév idegen nyelvi mérésének eredményeiből. Pedig 2020-tól csak azok a diákok kezdhetik majd el az egyetemet vagy főiskolát, akik legalább egy középfokú nyelvvizsgát szereznek - ez lesz a felsőoktatási felvételi egyik feltétele.
Milyen feladatokkal ellenőrzik a vizsgázók íráskészségét a vezető nyelvvizsgaközpontok a B2-es írásbeliken? Cikksorozatunk mai részében annak járunk utána, milyen szövegtípusok sajátosságait érdemes átnézni nyelvvizsga előtt, milyen témák, milyen műfajok kerülhetnek elő az írásbeli "íráskészség" részében.
Csak a diákok és az egyetemisták, főiskolások szerezhetik meg első nyelvvizsgájukat 2018-tól ingyen? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
2018-tól ingyen szerezhetik meg első nyelvvizsgájukat a 35 évnél nem idősebbek - itt vannak a legfontosabb részletek.
Ingyenessé teszi a kormány az első nyelvvizsga megszerzését a jövő év elejétől a 35 évesnél nem idősebbeknek - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten.
A magyar egyetemisták és főiskolások harmada nem szerzi meg időben a diplomáját - derül ki a Diplomás Pályakövető Rendszer statisztikájából.