Napi tudomány: több szempontból is különleges fekete lyukakat fedeztek fel a Föld körül
A Földhöz közel, a körülöttük keringő csillagoktól viszont távol vannak.
A Földhöz közel, a körülöttük keringő csillagoktól viszont távol vannak.
Azt eddig is tudtuk, hogy a dinoszauruszok életének egy meteorit vetett véget, de egy friss kutatás szerint olyanok is becsapódhattak bolygónkba, amelyek elősegítették az élet kialakulását.
Több, mint 2,9 millió alvással töltött órát vizsgált meg az Apple, hogy meg tudják mennyire hatékonyan alszanak az emberek, de nem születtek túl pozitív eredmények.
Érdekes eredményeket hozott egy friss kutatás azzal kapcsolatban, mi történik az agyban, ha két ember együtt dolgozik egy feladaton.
Hol és hogyan alszanak a bálnák? - erre a kérdésre keresett és talált is választ egy brit tudományos magazin.
Érdekes eredményeket hozott egy nemzetközi kutatócsoport vizsgálata, melyet az ELTE és a Semmelweis Egyetem vezetett.
A németországi Regensburgi Egyetem és az amerikai Brown Egyetem idegtudósaiból álló csapata megválaszolhatta a kérdést: mi is teszi a fiatalok agyát oly hatékonnyá.
Persze ezt is csak mértékkel érdemes "fogyasztani".
Egy pohár bor vagy pezsgő elfogyasztása általában nem okoz kellemetlen tüneteket, egy egész üvegé viszont már nagyon is. Mutatjuk, miért vagyunk másnaposak újév első napján, ha a szilveszteri bulin túl sok alkoholos italt fogyasztottunk.
Bár a hó csak "fagyott víz", mégis óriási különbség van a fagyasztóban megtalálható jég, a jégkockák, a jégcsapok és a mindig hatoldalú, de különböző formájú hópelyhek között.
Gondolkoztatok már azon, hogy miért nem találkozunk idegen lényekkel? Ne izguljatok, tudósok erre a kérdésre is válaszoltak.
Jön, vagy már javában tart az egyetemi vizsgaidőszak - a sok stresszhelyzet komolyan érinti az egyetemistákat.
Gondoltatok már arra, hogy egy nap csak felpattantok egy vonatra világot látni? Ezzel a térképpel megnézhetitek, meddig jutnátok öt óra alatt.
Hogyan lehet az, hogy két szigetet alig 4 kilométer, viszont 14 óra választ el egymástól? Földrajzlecke.
Pedig sokan gondolják azt, hogy aki túl intelligens, annak nehéz az élete. A tudomány mást mond.
Egy friss tudományos kutatás igazolja, hogy a nem őszinte mosolynak is lehet kifejezetten pozitív hatása a hangulatunkra. Hogyan? Mutatjuk.
Gondoltatok már arra, hogy vajon az anyanyelvünkön vagy idegen nyelven füllentünk könnyebben? Megvan a tudományos válasz.
Érdekes felmérést végzett az Adobe az amerikai felhasználók körében. Kiderült, milyen fontos szerepe van az emojiknak a beszélgetésekben.
Az amerikai Berkeley Egyetem kutatói most bebizonyították, hogy az alváshiány komoly hatással van például a segítőkészségre is. De mutatjuk, mire jutott a tudomány.
Spoiler: nem. A kutatások szerint ugyanis jópár éve csökken a világintelligencia (igen, ilyen is van). De vajon miért, és hogyan mérhető?