Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kedden több tízezer diák érettségizik matekból, bőven lesznek olyanok is, akik emelt szinte vizsgáznak majd - összefoglaltuk, milyen feladatokra számíthatnak, mennyi időt kapnak az esszé megírására, és milyenek a pontszámítási szabályok.
Milyen feladatokat kaptok majd az idei középszintű matekérettségin? Mennyi időtök lesz a matekpéldák megoldására, milyen témakörök kerülhetnek elő a vizsgán, és milyen segédeszközöket használhattok? Itt találjátok a legfontosabb infókat.
Hétfőn több tízezer diák számára kezdődik el az érettségi szezon - de mire jó életetek első igazi vizsgaidőszaka? Na persze azon túl, hogy a végén megkapjátok a bőrkötéses bizonyítványt és (reméljük) a belépőt a felsőoktatásba?
Már nincs sok hátra a matekérettségi napjáig: mit nézzetek át, hogyan készüljetek az utolsó napokban, hogy jól sikerüljön az írásbeli? Most minden fontos kérdésre válaszolunk a Studium Generale szakértőjének segítségével.
Melyik vizsgától félnek a legjobban? Melyiket tartják a legkönnyebb tantárgynak? És hogyan fogják megünnepelni az írásbelik és a szóbelik végét? Diákokat kérdeztünk.
Az elmúlt évtizedben rendben zajlott az érettségi, ám korábban volt olyan év, amikor több középiskola végzősei már napokkal az érettségi megkezdése előtt ismerték a tételcímeket, máskor véletlenül az egy évvel korábbi feladatsor került a tesztbe. A romániai érettségizők kenőpénzt ajánlottak fel a vizsgáztató tanároknak, de jó néhány brit pedagógus is bajba jutott, mert segített a dákoknak.
Milyen legális puskákat használhattok a 2018-as érettségin? Milyen vizsgákon vehetitek elő a négyjegyű függvénytáblázatot, a helyesírási szótárt vagy a számológépet?
Hányan érettségiznek a következő hetekben, és hányan választották a nehezebb - egyben több felvételi pontot érő - vizsgát? Összesen hány feladatsor érkezik meg péntektől a középiskolákba? Minden, amit tudni szerettetek volna a 2018-as érettségi szezonról.
Az érettségin is lesznek olyan feladatok, amelyeknél az alapműveletek használatával szerezhettek majd egy-két pontot. Itt a lehetőség, hogy egy kicsit gyakoroljatok. Nektek hibátlan lesz?
Ha úgy érzitek, hogy szükségetek van még némi gyakorlásra az érettségi előtt, kövessétek matekérettségi-felkészítő sorozatunkat: a Studium Generale és az Eduline segítségével újabb témakört ismételhettek át. Itt az összes téma, ami előfordulhat az érettségin.
Hogyan készülhettek a hosszú hétvégén a magyar-, a matek- és a töriérettségire? Érdemes kihasználni ezt a pár napot, a hétvége utolsó két napján is nagyon sokat haladhattok. Lássuk, mire érdemes figyelnetek.
Ha úgy érzitek, hogy szükségetek van még némi gyakorlásra az érettségi előtt, akkor kövessétek matekérettségi-felkészítő sorozatunkat: a Studium Generale és az Eduline segítségével újabb témakört ismételhettek át. 18. rész: valószínűségszámítás.
Ha úgy érzitek, hogy szükségetek van még némi gyakorlásra az érettségi előtt, akkor kövessétek matekérettségi-felkészítő sorozatunkat: a Studium Generale és az Eduline segítségével újabb témakört ismételhettek át. 17. rész: trigonometria.
Milyen hibákat követnek el a leggyakrabban a diákok a matekérettségin? Hogyan érdemes elkezdeni a feladatokat, mire kell figyelni, ha már úgy érzitek, hogy készen vagytok? Most minden fontos kérdésre válaszolunk a Studium Generale szakértőjének segítségével.
Hamarosan itt az érettségi, de hogyan érdemes készülni az utolsó hetekben? Most minden fontos kérdésre válaszolunk a Studium Generale szakértőjének segítségével.
Ha úgy érzitek, hogy szükségetek van még némi gyakorlásra az érettségi előtt, akkor kövessétek matekérettségi-felkészítő sorozatunkat: a Studium Generale és az Eduline segítségével újabb témakört ismételhettek át. 16. rész: térgeometria.
A matekérettségin sem maradtok segítség nélkül, ha jól ismeritek az egyetlen legális puskát: a függvénytáblázatotokat. De hogyan kell jól használni? Most minden fontos kérdésre válaszolunk a Studium Generale szakértőjének segítségével.
Ha úgy érzitek, hogy szükségetek van még némi gyakorlásra az érettségi előtt, akkor kövessétek matekérettségi-felkészítő sorozatunkat: a Studium Generale és az Eduline segítségével újabb témakört ismételhettek át. 15. rész: szöveges feladatok.