Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Május 2-án kezdődik a 2011-es tavaszi érettségi időszak - hogy könnyebb legyen a felkészülés, összegyűjtöttük az elmúlt egy év feladatsorait és megoldókulcsait matematikából.
A térgeometriai feladatok nagy előnye, hogy szinte mindig elegendő a megoldásukhoz a függvénytábla. Ha még egy kis térszemléleted is van, a matekérettségin sem fog okozni egy-egy ilyen példa.
Május 2-án kezdődik a 2011-es tavaszi érettségi időszak, az emelt szintű szóbeli vizsgákat június 2. és 8. között tartják. Itt olvashatjátok az idei emelt szintű szóbeli tételek címét matematikából.
Ha jól megy az egyenletrendezés, az egyenlőtlenségeket sem lesz nehéz megoldani. Van azért néhány részlet, amelyre oda kell figyelned, különben értékes pontokat veszíthetsz a matekérettségin.
Tudod, hogy mi a medián, a módusz és a terjedelem? Tudsz oszlop- és kördiagramot készíteni? A statisztikai alapfogalmakat semmiképpen sem szabad kihagynod az ismétlésből - ez a témakör ugyanis minden évben szerepel az érettségin.
Kötelezőből válaszható érettségi tárggyá válhat a történelem és a matematika a szakközépiskolákban, a magyar és az idegen nyelv azonban továbbra is kötelező marad, ha elfogadják az új közoktatási törvény tervezetét.
Másodfokú egyenletek, szögfüggvények, számtai- és mértani sorozatok, koordináta geometria, halmazok. Ezek a témakörök a mindenkori matekérettségik „slágertémái”, senki nem téved nagyot akkor, ha ezeket a feladat típusokat az idei tesztlapokon is valószínűsíti. Illetve az is igaz lehet, hogyha „csak” ezekből jól felkészült valaki, akkor jó eredménnyel zárhatja majd ezt a sokak által legnehezebbnek tartott kört is.
Matekérettségi-felkészítő sorozatunk befejező részében az exponenciális és trigonometrikus egyenletekkel foglalkozunk. De megmutatjuk a tavalyi érettségi egyik nagy meglepetését is, azt a szöveges feladatot, amit már az egyik 8. osztályos felvételi feladatsorban is megkérdeztek a diákoktól, és aminek a megoldásához valóban csak józan paraszti észre volt szükség.