Öt érzés, amivel minden kolis tud azonosulni - ismerősek?
A kolis élet egy semmivel össze nem hasonlítható, külön világ. Ha ti is kollégiumban laktatok vagy költöztök, ezeket a helyzetek bizonyára nem lesznek idegenek.
A kolis élet egy semmivel össze nem hasonlítható, külön világ. Ha ti is kollégiumban laktatok vagy költöztök, ezeket a helyzetek bizonyára nem lesznek idegenek.
Hol élnek, kikkel élnek és mennyire elégedettek a magyar egyetemisták? Ez mind kiderül egy friss nemzetközi kutatásból, a válaszok között pedig akad néhány igazán meglepő is.
Nincs esélyetek bekerülni kollégiumba, és az albérlet sem jöhet szóba? Ebben az esetben érdemes szétnéznetek a magánkollégiumok kínálata között; most mutatunk nektek néhányat.
Mosodahasználat, zeneszoba, konditerem: a legtöbb kollégium változatos szolgáltatásokat kínál lakóinak, azonban ezek igénybevétele nem mindig díjmentes.
Tanulmányi eredmények, szociális rászorultság és sporteredmények – ezt mindet figyelembe veszik a kollégiumi pontszámításnál.
A kollégiumi jelentkezési időszak a legtöbb egyetemen már elkezdődött. Mutatjuk, mekkora összeggel kell kalkulálnotok, ha kollégistaként tanulnátok budapesti vagy vidéki egyetemeken.
Érdemes már most elkezdeni listát írni arról, mit ne hagyjatok majd otthon.
A legtöbb egyetem már közzétette, mikor mehettek beiratkozni. Összeszedtük a legfontosabb dolgokat, amiket magatokkal kell vinnetek a nagy napra.
Sok egyetemen már elindult a héten a kollégiumi jelentkezés, mutatjuk, mit kell beszereznetek a jelentkezéshez.
A felvételi ponthatárok kihirdetése után gyorsan történnek a dolgok: már jelentkezhettek kollégiumba. Mutatjuk, hol hirdették már meg a koli-versenyt.
A felvételi után megindul a roham az albérletekért, és hamarosan elindul a kollégiumi jelentkezés is. A hvg.hu körbenézett a nagyobb egyetemi városokban - mutatjuk a 2021-es árakat.
Az ügyintézési időszak hamarosan véget ér, már csak a ponthatárok vannak hátra. Hamarosan minden egyetemen meghirdetik az aktuális kollégiumi férőhelyeket, ti pedig hozzáláthattok a szükséges adatok és iratok beszerzéséhez.
Az albérletárak magasak, kollégiumi helyet pedig nehéz szerezni – évek óta küzdenek ezzel a problémával a budapesti egyetemek hallgatói. Az eredetileg tervezettnél jóval kisebb területen indulhat el 2024-ben a Diákváros építése, ahol 8500 egyetemista kaphat majd kollégiumi szobát, ez azonban önmagában még nem oldja meg a fővárosban tanulók lakhatási problémáit. A HÖOK szerint körülbelül 10 ezer új férőhelyre lenne szükség.
A napirenden hét javaslat általános vitája szerepel, melyek között előkerül a Diákváros kérdése is.
A számok makacs dolgok, a fővárosba tervezett kínai egyetem kampusza és a Diákváros esetében azonban folyamatosan változnak az építésre szánt területek nagyságai.
Miskolci SZC Szemere Bertalan Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium ablakaiban a diákoknak szólt az üzenet.
A kormány is megszólalt az elmúlt napok eseményei után - szerintük a kínai egyetem érkezése nem zárja ki a korábban tervezett Diákváros megépítését.
A hallgatók továbbra sem kaptak tájékoztatást arról, az új vezetőség tervei szerint hol fognak élni február 1-től, ha a Vas utcai épületbe nem mehetnek vissza.
Az egyetemeket kérdeztük arról, hogy hányan kérelmezték, hogy maradhassanak, és mit lehet tudni arról, hogy jelenleg mennyien laknak kollégiumokban?
Frissítette az egyetemekre és a kollégiumokra kiadott eljárásrendet az Innovációs és Technológiai Minisztérium.