Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tavalyhoz képest szinte mindenhol erősen csökkentek a helyek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, de azok járnak a legrosszabbul, akik valamilyen gazdasági képzésre jelentkeztek idén.
A tavalyi adatokhoz képest közel 700 hellyel csökkent az ösztöndíjas férőhelyek száma, de a képzési területek közötti helyek megosztása is változott a BGE-n.
A demográfiai trendeknél lényegesen nagyobb mértékben csökkentették idén az egyetemeken elérhető állami férőhelyek számát, ami az Akadémia Dolgozók Fóruma szerint súlyos következményeket von majd maga után.
Tovább csökkentették az elérhető állami ösztöndíjas férőhelyek számát. Azok járnak a legrosszabbul, akik valamilyen gazdasági képzésre jelentkeznének a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemre.
Egy év alatt 3507-ről 2060-ra csökkentette az Eötvös Loránd Tudományegyetem pedagógusképzéseinek keretszámát, de nem az ELTE az egyetlen intézmény, ahol nagyot csökkentek az elérhető férőhelyek, míg más egyetemeken feltűnően sokkal nőttek.
Finoman szólva sem ez volt a legnépszerűbb terület: tavaly 6453 kezdtek el valamilyen pedagógusképzést. Megnéztük, idén hány állami ösztöndíjas helyet hirdettek meg a pedagógusképzéseken az egyetemek és főiskolák.
Ti is bölcsészképzést jelölnétek meg a felvételi jelentkezési lapon? Mutatjuk, hogy melyik egyetemeken hirdetnek ilyen képzéseket idén, és összesen hány darab állami ösztöndíjas helyre pályázhattok.
Minden évben több tízezer felvételiző jelöli meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) valamelyik képzését. De hányan kerülhetnek be állami ösztöndíjas formára? Íme, az idei számok.
Nem verte nagydobra az innovációs minisztérium, de a felvételi tájékoztatóból egyértelműen kiderül: idén nem húznak központi, előzetes ponthatárokat azon a negyven népszerű szakon, amelyeken eddig csak a viszonylag magas pontszámú jelentkezők szerezhettek állami ösztöndíjas helyet. Vannak viszont „keretszámok”: a jelentkezők megnézhetik, a különböző képzési területeken összesen hány államilag támogatott hely van.
A felsőoktatás koncepcióban az áll, hogy "a magyar felsőoktatás világszínvonalú lesz hamarosan. Ez a szokásos blöff. Nem lesz" - szögezte le a hvg.hu-nak adott interjúban Polónyi István oktatáskutató, aki szerint nem véletlen, hogy az egyetemeken nagy a csend mostanában.
Az alapítványi iskolák jó ideje nem az oktatásirányítás kedvencei, ennek jeleként a közelmúltban az egyszerű államosításuk is felmerült. A kormány adminisztratív eszközhöz nyúlt: nem vehetnek fel elég tanulót az alapítványi szakképző iskolák.