Szlovákiában elsőbbséget kapnak a tanárok az oltási rendben
Február 13-tól hétvégente oltják majd be azokat a tanárokat, akik személyes oktatásban vesznek részt.
Február 13-tól hétvégente oltják majd be azokat a tanárokat, akik személyes oktatásban vesznek részt.
Aggodalom a családért és a barátokért, bezártság, elszigeteltség – többek között ilyen érzésekkel fordulnak diákok az Eduline által megkérdezett szakpszichológushoz. A kisebb-nagyobb megszakításokkal lassan egy éve otthon tanuló középiskolások és egyetemisták egy részénél a koronavírus-járvány által kiváltott stressz hangulatingadozást, szorongást, fásultságot, kimerültséget, alvási problémákat is okozhat.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a 21 Kutatóközpont közös felmérést készített a tanárok és a köznevelésben dolgozók helyzetével kapcsolatban, illetve vizsgálták, hogyan érintette a koronavírus-járvány a pedagógusokat.
Nem mindenkinek tett jót a tavaszi időszak, különösen az alsó tagozatban, főleg 1-2. osztályokban nagyon nagy lemaradásokat okozott a karanténoktatás - Prievara Tibor tanár, digitálisoktatás-szakértő a hvg.hu-nak.
Múlt héten lejárt a középiskolai felvételi vizsgajelentkezése, és beindult a nagy hajrá az írásbelikig. Ez idén sem csak a felkészülés kezdetét jelenti, hanem az iskolaválasztásét is. Sok szülő azonban most még tanácstalanabb, ugyanis a vírushelyzet miatt elmaradnak vagy online szervezik az iskolák a nyíltnapokat - kevesebb információ ér el a diákokhoz és szüleikhez. A rendhagyó középiskolai felvételiről Szabó Rolanddal, a Budapest XIV. Kerületi Szent István Gimnázium magyar és történelem szakos vezetőtanárával, ELTE BTK Történelem Segédtudományai Tanszék egyetemi oktatójával beszélgettünk.
Kiderült az oktatásban dolgozók teszteléseinek eredménye, Maruzsa Zoltán pedig azt nyilatkozta, céljuk továbbra is az, hogy működjön az oktatás. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt kéri nyílt levében, haladéktalanul rendelje el a téli szünetet mostantól. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A tesztelő hallgatók szerint a lelkesedés megvan, ám sok kérdésre nem kaptak választ, és aggódnak a vizsgaidőszak miatt is.
Az ingyenesség harminc napra szól majd azoknak, akiket érint a távoktatásra átállás.
Egyesek szerint már év elején sem kellett volna kinyitni a kolikat, ezért örülnek, hogy végre hazamehetnek, mások viszont tartanak tőle, nehogy épp ezzel az intézkedéssel vigyék a családba a vírust.
A makói Kálvin Téri Református Általános Iskola egyik tanára még a hétvége folyamán hunyt el, azt nem tudni, hogy a halálának volt-e köze a koronavírushoz. Az iskolában azonban annyi a megbetegedés, hogy hétfőtől online oktatásra álltak át.
A III. kerületi Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnáziumba minden tizedik tanár koronavírusos, ezért az őszi szünetben mindenkit szeretnének letesztelni, mielőtt újra indulnának.
A hatóság szerint véletlen hiba történt, de gyorsan észrevették. Addigra viszont már késő volt, ugyanis a diákok közül többen is kibontották és tesztelték is magukat velük.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) is készített egy felmérést, amelyben kikérték az oktatásban dolgozók véleményét a jelenlegi járványkezelésről. Felmérésük szerint tíz oktatásban dolgozó közül több mint hat meglehetősen vagy nagyon fél a megbetegedéstől.
Nyugodtan folyik a munka az iskolákban és az óvodákban - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) csütörtökön az MTI-vel. A tárca megítélése szerint "nyitott kapukat dönget" a Pedagógusok Szakszervezete.
A köznevelési államtitkár szerint az történt, amit sejtettek és reméltek korábban.
Már több pontot is részletesen bemutattunk az oktatási intézményeknek szánt járványügyi szabályok közül. Most pedig megnéztük, hogy lehet-e szülői értekezletet tartani az iskolákban, illetve mi a protokoll az iskolaorvosi és védőnői vizsgálatok esetén.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az elmúlt napokban online felmérést végzett arról, hogy biztonságban érzik-e magukat a tanárok és az oktatásban dolgozók. A több ezer beérkezett válasz alapján úgy gondolják, hogy az oktatási kormányzatnak át kellene gondolnia a jelenlegi védekezési stratégiáját a koronavírus-járvánnyal szemben, mert a válaszadók többsége nem érzi biztonságosnak a munkahelyét.
Októbertől már csak az adott iskolák diákjai és tanárai léphetnek be az épületbe, ezért országszerte egyre több iskolából szorulnak ki a sportegyesületek.
Csütörtökön visszaülhetnek az iskolapadokba a diákok.
"Engedj ki minket!", "Segíts nekünk! Küldj sört!", "Covid Instragram party?" - ez csak néhány üzenet azok közül, amelyeket post it-ekből ragasztottak ki az egyetemisták az ablakaikra, miután a koronavírus miatt kénytelenek voltak karanténba vonulni.