Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A koronavírus miatt mindenki a négy fal közé - vagy legalábbis az ország határain belülre - szorult, így most az utazások is elmaradnak. De ki mondta, hogy csak személyesen lehet ellátogatni a Yellowstone Nemzeti Parkba vagy éppen a Tátrába a Tar-pataki vízeséshez?
„Itt járt a szír elektronikus hadsereg” – ezt az üzenetet lehetett olvasni a Harvard honlapján hétfő reggel. Az egyetemen még most is vizsgálják, kik és hogyan követték el a hekkertámadást.
Több mint kétezer cégnek, egyetemnek és közszereplőnek gyűlt meg a baja az elmúlt években a cybersquatterekkel, vagyis domaintolvajokkal. Bár oktatási intézményeket viszonylag ritkán ér ilyen támadás, több elitegyetem – például a Harvard, a Yale és az Oxford – volt kénytelen bírósághoz fordulni.
Mi a közös egy 26 éves, Lengyelországban élő informatikus hallgató, egy 21 éves, üzleti menedzsment szakos brit egyetemista és egy 26 éves, marketing szakos amerikai diák között? Saját honlapjukkal mindhárman dollármilliókat keresetek, mielőtt befejezték volna az egyetemet.
A Nemzetközi Üzleti Főiskola (IBS) honlapja nyerte el az Év Honlapja verseny díját oktatási kategóriában, melynek különdíját megosztva a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) diploma honlapja érdemelte ki, a kategória minőségi díját pedig a Budapesti Kommuniációs és Üzleti Főiskola kapta.
A jövő év elején összevonják a minisztériumi honlapokot, többek között megszűnik az oktatási államtitkárság híreinek és törvényjavaslatainak is helyet adó nefmi.gov.hu.
Százezer és nyolcszázezer font, vagyis harminc- és kilencvenmillió forint közötti összeget költöttek az elmúlt években honlapjuk átalakítására a brit egyetemek, a hallgatók szerint feleslegesen – állítja a The Daily Telegraph.
Különleges oktatási honlapot indítottak Nagy-Britanniában: az oldalra magán- és állami fenntartású középiskolák is feltölthetik tanóráikról készített videóikat, a diákok pedig értékelhetik a tanárok teljesítményét. A legjobb pedagógusok pénzjutalmat kapnak.
Egy, a diákokat és a munkaadókat összehozó brit honlap, a studentgems.com felméréséből kiderült, hogy a végzős brit hallgatók 34 százaléka külföldön is keresne magának állást - írja a Népszabadság. Ennek oka, hogy csak az egyetemisták ötöde talál magának olyan állást Nagy Britanniában, ami megfelelne vágyainak. A válaszadó hallgatók háromnegyede a csökkenő munkaerő-piaci lehetőségek és a diplomás munkanélkülség növekedése miatt döntene a külföldi munkavállalás mellett.
Nem kifejezetten fehérgalléros bűncselekmény megzsarolni egy 400 ezer alkalmazottat foglalkoztató világcéget – még ha a gyanúsított egyetemi rektor, védelemtudományi szaktekintély, az egykori Orbán-kormány honvédelmi helyettes államtitkára is. Márpedig a Nemzeti Nyomozó Irodánál valami effélét sejtenek, amikor befolyással üzérkedést rónak Szabó Jánosnak, a Honvédelmi Minisztérium által fenntartott Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem rektorának terhére -írja a HVG.
A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem rektori székére írt ki pályázatot a Honvédelmi Minisztérium, mivel az egyetem korábbi rektora, Szabó János ellen nyomozás folyik. A nyomozók szerint az egykori rektor a DHL nemzetközi szállítási cégnek ajánlotta fel, hogy "megóvja őket egy rendőrségi eljárástól", ha cserébe az általa megnevezett biztonsági céggel kötnek szerződést.
Használjam ki a tehetségem és csináljam azt amit szeretek, vagy tartsam el a családom? Valószínűleg majdnem mindenkinek, aki képző- illetve iparművészeti tanulmányokat folytat, forognak-forogtak már a fejében hasonló gondolatok. Kérdés, hogy a kettő egyébként kizárja-e egymást?
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének honlapján közzétett tájékoztató szerint a vizsgálat első ízben teszi lehetővé a pedagógusok munkaidejének és feladatainak átfogó vizsgálatát.
A Glasgowi Egyetemen tanuló 20 éves Stefan Pretty az interneten kínálja fel árverésre vállait: magánszemélyek és cégek is licitálhatnak a "felületre", a minimális összeg 1,25 font (400 forint). A győztes nevét vagy a cég logóját végül Pretty a vállára tetováltatja.
Magyarország 2011-es európai uniós elnökségére való felkészülés jegyében háromnapos vitaversenyeket rendeznek diákoknak Debrecenben és Kecskeméten.
Érdemes jelentkezni, mert az értékes nyeremények és izgalmas programok mellett a szervezők a versenyzőknek szállást, ellátást és utazási költségtérítést is biztosítanak.
A közigazgatás túlzsúfolt, a bíróságokon és ügyészségeken kevés a hely. A közjegyzői pálya „kihalásos alapon” működik, ügyvédből pedig Dunát lehet rekeszteni. Ennyire sötét lenne a frissen végzett jogdoktorok jövője, vagy van kiút is? Az okosok szerint van: konkrét elképzelésekkel, és egy részterületre fókuszált tudással a nagy cégek kapkodnának a jogászok után.
Iwiw, MySpace, Facebook – a mai szülőknek ezek a kifejezések ismerősek és ijesztőek is egyben. Aggódnak, amiért csemetéik túl sok időt töltenek különféle közösségi portálokon barangolva, csetelve és kapcsolatot építve. Jó hír számukra, hogy a legújabb kutatások szerint ez egyáltalán nem káros.