"Akik most felvételiznének a Színművészetire, inkább várjanak egy-két évet"
Csáki Judit színikritikus szerint "semmi sem tart örökké".
Csáki Judit színikritikus szerint "semmi sem tart örökké".
Bizonytalanságban telnek a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) tanulóinak a napja, ugyanis nem tudják, tényleg visszakapják-e az őszi jegyeiket. Sokaknak néhány napon belül kezdődne az utolsó féléve, de hogy lehetséges lesz-e diplomázniuk, az még szintén kérdéses.
Nincsenek nagy meglepetések a listán: Vidnyánszky Attila is osztályt kap.
"Az őszi szemeszter őszi szemeszterként legyen lezárva" - az SZFE oktatói ragaszkodnak az előző félév korrekt lezárásához.
Csernai Mihály aktívan részt vett az őszi egyetemfoglalásban, több eseményen is nyilatkozott arról, mit szeretnének elérni a hallgatók.
Egyre kevesebb tanár van, így akár iskolabezárásokra is fel kell készülni a jövőben, lejárt az iskolaérettségi kérelmeinek leadási határideje és törölték a 2021-es érettségi elhalasztását szorgalmazó petíciót. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A listán a 444.hu szerint a korábban felmondott tanárok helyére érkező oktatók is szerepelnek.
A Vas utcai épület részben az egyetemé, részben a Magyarországi Református Egyházé lenne.
A teljesített tanegységeket az egyetem új vezetése a tavaszi félévre regisztrálná.
Fullajtár Andrea is felmondott a Színház- és Filmművészeti Egyetemen.
Nem elég, hogy nem maradnak a Vas utcában a képzések, még fel is darabolják a színművészetisek eddigi rendszerét - értesült az RTL Híradója.
Az elmúlt félév eseményei után újabb változtatások várnak a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatóira február 1-től.
Az Igazgyöngy Alapítványnak ajánlották fel a 100 ezer forintot, amit nemrég az Év Embere-díjjal "kaptak".
A "free SZFE", az "SZFE átalakítás" és a "Színház- és Filmművészeti Egyetem" simán lehetnének az Eduline leggyakrabban használt címkéi 2020-ban, ugyanis május óta legalább három-négy naponta írtunk az egyetem körül zajló történésekről. December utolsó napjaihoz közeledve most összegyűjtöttük a tüntetők leglátványosabb megmozdulásait, az ügy fordulópontjait, valamint azt is, mi várható a Színművészetin jövőre.
A kuratórium közleményében az is olvasható, hogy a tavaszi félévet - lehetőség szerint - úgy kell megszervezni, hogy annak folyamán a 2020/2021-es tanév őszi félévének tanulmányi követelményei is teljesíthetők legyenek.
Miután egy ideig kérdéses volt, vajon az új törvényi lehetőségével élve valóban érvénytelenítetti-e a hallgatók és oktatók által illegitimnek tekintet új egyetemi vezetés az őszi félévet, most kimondta a bíróság az ítéletet.
Közleményükben írták meg az egyetem tanárai, hogy a jelenlegi vezetéssel nem látják szakmailag elfogadhatónak és biztosítottnak az oktatás feltételeit.
Ismét nem utalta át időben a Színház- és Filmművészeti Egyetem új vezetése a hallgatói ösztöndíjakat, támogatásokat.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) oktató közleményben számoltak be Faur Anna kirúgásáról.
A Fővárosi Törvényszék háromszor is jogszerűnek találta a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) sztrájkköveteléseit, viszont érdemi tárgyalásokat a sztrájkbizottsággal mind a mai napig nem kezdett sem a munkáltató, sem az egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriuma.