2024-ben is marad a duplázás lehetősége a felvételin
Bár felvételi rendszere megváltozik, a diákok egy kedvelt pontszámítási lehetősége 2024-ben is megmarad a felsőoktatási felvételin.
Bár felvételi rendszere megváltozik, a diákok egy kedvelt pontszámítási lehetősége 2024-ben is megmarad a felsőoktatási felvételin.
Július 8-án lezárul az egyetemi felvételi ügyintézési időszaka. Mutatjuk, hogy mik azok az egyszerű dolgok, amiket betartva (vagy éppen elkerülve), nem bukhatjátok el a felvételit.
Már a legtöbben tudják, hol kezdik (vagy folytatják) a következő félévet. Mutatjuk, mikor indul az egyetemi félév szeptemberben.
Elég látványos és sokatmondó kép az idei felvételi időszak zárásaként.
A felsőoktatási intézmény az MTI-vel pénteken azt közölte, hogy az egyetem karaira idén 4294-en jelentkeztek, közülük az általános eljárásban 1991-en nyertek felvételt, ez a jelentkezők 46 százaléka.
A jelentkezők háromnegyedét felvették valamilyen képzésre - ismertette Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára a ponthatárok kihirdetése után tartott budapesti sajtótájékoztatón.
Azt már mindenki tudja, hogy hol kezdheti el az egyetemet ősztől, de vajon mit kell vállalniuk a hallgatói szerződésben azoknak, akik állami ösztöndíjas képzésben kezdik meg az egyetemet? Mutatjuk a szabályokat.
Nyolckor kiderül, ki melyik egyetemre vagy főiskolára jut be. Ha sikerül a felvételi, a következő dolgokat ne hagyjátok ki!
Mikor nem indul el egy felvételin meghirdetett szak? Fontos kérdésre válaszolunk.
A héten kiderülnek a felvételi ponthatárok, mindenki megtudja hol és milyen szakon kezdheti meg az egyetemet. De mit jelent, ha elutasították az egyik dokumentumotokat?
Már csak bő egy hetet kell várnotok, hogy kiderüljenek a 2020-as felvételi végleges ponthatárai. Múlt héten a dokumentumpótlási időszak is lezárult, ezért már azt is látjátok, hány pluszponttal számolhattok. Ha szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát.
Az Oktatási Hivatal is figyelmeztet: legkésőbb csütörtökig van lehetőségük a felvételizőknek, hogy benyújtsák a még hiányzó dokumentumaikat, illetve - egyetlen alkalommal - módosítsák a megjelölt szakok sorrendjét.
Véglegesítenétek a sorrendeteket vagy csak az utolsó simításkat végzitek a csütörtöki határidő előtt? Mutatjuk, hol nézhetitek meg, hogy milyen pontokkal számolhattok az egyes szakoknál.
Július 9-én ér véget a tavaszi ügyintézési időszak, ami azt jelenti, hogy már csak egy hetetek van az utolsó simításokra. Most összegyűjtöttünk nektek minden tudnivalót egy helyen, hogy a legapróbb tennivalókról se feledkezzetek meg.
A taktikázás a többletpontokkal gyakran nagy fejtörést okozhat. Minden évben szó esik arról, hogy mire kaphattok az extra pontokat és mikor nem jár nyelvvizsga vagy az emelt szintű érettségiért pluszpont. Mutatjuk a válaszokat.
Mikor fordul elő, hogy különböző pontszámot mutat a kalkulátor? Fontos kérdésre válaszolunk.
Már megkaptátok az érettségi eredményeiteket, a hiányzó dokumentumokat és többletpontokhoz szükséges papírokat is pótoltátok? Akkor itt az ideje, hogy kipróbáljátok a pontszámító kalkulátorunkat, amellyel megtudhatjátok, hány pontot szerezhettek a 2020-as felsőoktatási felvételin.
Mi számít természettudományos tárgynak? Hogyan kell megadnotok, és hogyan számolhattok ezekkel a pontokkal a felvételin? Mutatjuk a részleteket.
Elég pontotok van ahhoz, hogy több megjelölt képzésre felvegyenek benneteket? Ilyenkor ti dönthetitek el, hogy melyik szakra szeretnétek menni? Fontos kérdésre válaszolunk.
Jelentkeztetek egyetemre vagy főiskolára, de nem minden tárgyból sikerült ötössel zárnotok a középiskolai éveiteket? Milyen pontszámítási szabályokkal kerülhettek mégis be a felsőoktatásba? Itt van minden tudnivaló a duplázásról.