Több ezer diák kerülhet be az egyetemekre érettségi nélkül?
Elutasítja a könnyített felvételi szabályok bevezetésének tervét a romániai Demokrata Liberális Párt, és arra kéri a...
Elutasítja a könnyített felvételi szabályok bevezetésének tervét a romániai Demokrata Liberális Párt, és arra kéri a...
Mégsem tiltják meg az egyetemről, főiskoláról elbocsátott hallgatóknak az újrafelvételizést - írja a szerdai Magyar Hírlap Dux László felsőoktatási helyettes államtitkárra hivatkozva.
Pénzért vállalta egy New York-i főiskolai hallgató, hogy hat gimnazista helyett megírja a felvételi tesztet. A "megrendelő" és a bérvizsgázó is rosszul járt.
Gyakorlatiasságból bukásra áll az egyetemet kezdő diákok nagy része Nagy-Britanniában, jó páran még tojást sem főztek soha életükben - derítette ki egy felmérés.
„Sajnos nehezen cáfolható tény, hogy bizonyos karokon óriási államilag biztosított túlképzés van. Ma úgy engedünk be a felsőoktatásba jó néhány fiatalt, hogy tudjuk: esélyük sem lesz az elhelyezkedésre” – mondta Lázár János a hvg.hu-nak.
Hat nagy egyetem vezetője közös nyilatkozatban kért egyeztetést a felsőoktatási törvény koncepciójáról.
Az MSZP elnöke szerint a kormány a felsőoktatásban tervezett intézkedéseivel, "a tandíj bevezetésével" újabb választási ígéretét szegi meg, és ismét a jómódúaknak kedvez a kiskeretűek rovására.
Államilag finanszírozott helyeket veszítenének felsőoktatási intézmények a felsőoktatási törvény koncepciójának modellszámítása alapján - éles versenyre számíthatnak azok a diákok, akik a következő években felvételiznek jogi, gazdasági és társadalomtudományi szakokra.
Növekvő munkanélküliséget, a fiatalok további elvándorlását és súlyosbodó szakemberhiányt jósol Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter a hvg.hu birtokába került felsőoktatási törvénytervezet legfrissebb koncepciójában arra az esetre, ha mindaz megvalósul, amit egyébként a saját tárcája akar. De cserébe legalább a "nemzeti középosztály színre lép" – állítja a miniszter.
Megdupláznák az informatikai, műszaki és természettudományos szakokon tanulók számát, a bölcsész-, a gazdaság- és a társadalomtudományi, valamint a jogi karok viszont kilencven százalékkal kevesebb hallgatót vehetnek majd fel – írja a Nemzetgazdasági Minisztérium dokumentuma alapján a Magyar Nemzet.
A korábbi információktól eltérően a pótfelvételi eljárásban felvett jelentkezőket a felsőoktatási intézmények értesítik, míg a felvételt nem nyerteknek az Oktatási Hivatal jelentkezési kérelmet elutasító határozatot küld.
A brit oktatási tárca szerdán közzétett adatai szerint az elmúlt negyedévben 18,4 százalékra emelkedett azoknak a 18 és 24 év közötti fiataloknak az aránya, akiknek nincs állásuk, és nem is tanulnak.
Lengyelország legjobb felsőoktatási intézményében, a Varsói Egyetemen (UW) több szakon másodszor, egyes szakokon viszont már harmadszor hirdettek pótfelvételit, és hasonlóan kevés a megfelelő jelentkező az ugyancsak rangos varsói Stefan Wyszynski Katolikus Egyetemen (UKSW) - jelentette a Gazeta Wyborcza című lengyel napilap kedden.
Kanada azon országok egyike, ahol akár az érettségi megszerzése nélkül is lehet egyetemre járni, majd diplomát szerezni. Ontario tartományban különösen kedvezőek a lehetőségek, a leendő hallgatóknak csupán néhány feltételnek kell eleget tenniük.
„Egy ponttal maradtam le a Budapesti Corvinus Egyetem államilag finanszírozott gazdálkodási és menedzsment szakjáról. A jelentkezési lap második helyén ugyanezt a szakot jelöltem meg, csak költségtérítéses formában, de oda – a tandíj miatt – nem akarok beiratkozni. Érdemes benyújtani egy kérelmet az intézményhez, hogy a kis pontkülönbség miatt bírálják el újra a jelentkezésemet?” – kérdezte egyik olvasónk.
Kitiltott két tízéves diákot az egyik kurzusról az ottawai egyetem – a gyerekek édesanyja az ontariói emberi jogi bírósághoz fordult, szerinte az intézmény diszkriminálta a fiait, amikor koruk miatt tiltotta meg nekik az előadások látogatását.
Kedden lejár a pótfelvételi jelentkezési határideje, a diákok 44 egyetem és főiskola több száz szakja közül választhatnak.
Már csak három napig lehet jelentkezni a 2011-es pótfelvételire: összesen ezeregyszáz alapképzés, ezer mesterszak és négyszáz felsőfokú szakképzés közül választhatsz.
Idén is több ezer végzős egyetemista és főiskolás kénytelen nyelvvizsga és diploma nélkül állást keresni: a legtöbb magyarországi felsőoktatási intézmény harmad- és ötödéves hallgatóinak húsz-harminc százaléka még mindig nem tudja időben megszerezni a diplomához szükséges nyelvvizsgát. Hoffmann Rózsa azt reméli, megszűnik a probléma, ha már a felvételihez is kötelező lesz a C típusú bizonyítvány.
Több mint 13 ezer dollárt, vagyis 2,5 millió forintnak megfelelő összeget fizetnek az elsőéves hallgatók egy-egy szobáért az Egyesült Államok legdrágább egyetemi-főiskolai kollégiumaiban.