Így jelentkezhettek egyetemre vagy főiskolára
Elindult a 2016-os felvételi eljárás, amire idén is csak online tudtok jelentkezni. Itt vannak a legfontosabb infók.
Elindult a 2016-os felvételi eljárás, amire idén is csak online tudtok jelentkezni. Itt vannak a legfontosabb infók.
300 ezer fő alá csökkent a felsőoktatásban tanulók létszáma. Ilyen utoljára 16 éve fordult elő. Az állam most spórol ezen, de nagy baj lehet belőle később.
Az Oxford University a világ egyik legnagyobb presztízsű egyeteme, ehhez mérten pedig a bekerülés is nagyon nehéz. Most mutatunk pár kérdést, amiket idén mindenképp tudniuk kellett azoknak, akik egy-egy szakra jelentkeztek.
A legjobb amerikai elitegyetemekre nehezebb bekerülni mint valaha. Idén egyes intézményekben a jelentkezők több mint 95 százaléka kap elutasító választ.
Közel öt és fél ezren jelentkeztek a 2016 februárjában induló keresztféléves képzésekre, a legtöbben állami ösztöndíjas mesterképzéseket jelöltek meg - közölte az Oktatási Hivatal.
Az egyetemek felvételijén biztosan számítsatok olyan kérdésekre, mint a miért választottátok ezt a szakot, miért éppen erre az egyetemre jelentkeztetek, de gyakori az a kérdés is, hogy mit olvastatok az úton odafelé, vagy hogy éppen mi a legnagyobb gyengeségetek. De a világ legjobb egyetemein nem ilyen kérdésekkel szűrik ki az igazán tehetséges diákokat.
Hány szakon kötelező az emelt szintű érettségi? Mennyit keresnek a pályakezdő diplomások? Összefoglaljuk, mire kell odafigyelnetek a szakválasztásnál.
Már egy hetetek sincs arra, hogy írásbeli központi felvételire jelentkezzetek. Most összeszedtünk nektek minden fontosabb lépést és határidőt.
A jelentkezési, illetve a hitelesítési határidőt követően megkezdődött a rögzített adatok és a feltöltött dokumentumok feldolgozása. Az E-felvételi rendszerében egy rövid átállást követően zajlik tovább a felvételi ügyintézés.
A 2016-os felvételin több szakon is kötelező lesz az emelt szintű érettségi vizsga. Itt vannak a részletek.
Mennyibe kerül a keresztféléves felvételi? Itt vannak a részletek.
Nyelvvizsgáért hány pontot kapnak a keresztféléves felvételire jelentkezők?
Érdekes előterjesztés jelent meg a kormány honlapján. A tervezet – melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma jegyez - szerint mégsem kellene legalább 300 pontot összegyűjteni azoknak, akik alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeznek, és nyelvvizsga sem kell majd a mesterképzéshez.
Országos tájékoztató programsorozatot indít a továbbtanulásról a Pénziránytű Alapítvány és a Diákhitel Központ, az első előadás október 15-én lesz Budapesten.
Mit jelent, ha az e-felvételi azt mutatja, hogy nulla pontot szereztetek?
Melyek a legnépszerűbb egyetemek és főiskolák az idei felvételin? Hányan jelentkeztek ezekbe az intézményekbe, és hány hallgató kerülhet be fizetős és állami ösztöndíjas helyre? Itt a táblázat.
Már csak pár napig lehet módosítani a felsőoktatási felvételi jelentkezési lapján megadott szakok sorrendjén - július 9-ig mindenkinek el kell döntenie, merre tovább.
Kapnak-e többletpontot a nyelvvizsgáért azok a diákok, akiknek e felvételihez kötelező volt két tárgyból az emelt szintű érettségi?
Hány pontot kell szerezni az államilag támogatott helyhez, ha az egyik legnépszerűbb szakot választottátok? Vajon be lehet jutni közepes érettségivel is? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Július 9-ig lehet a hiányzó dokumentumokat pótolni, illetve az adatokat módosítani az idei felsőoktatási felvételi eljárásban. A ponthatárokat július 23-án hozzák nyilvánosságra. A felvételizőknek kiküldött levélben azonban az áll, 8 napotok van a pótlásra.