Ebből a húsz budapesti gimnáziumból jutott be a legtöbb diák az OKTV döntőjébe tavaly
Van olyan budapesti gimnázium, ahonnan 80 diák jutott be az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe.
Van olyan budapesti gimnázium, ahonnan 80 diák jutott be az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe.
Van, ahol a szülők nem, csak a nyolcadikos diákok nézhetik meg a bemutatóórákat, máshol idén is online vagy hibrid tájékoztatókat tartanak a továbbtanulás előtt állóknak – változatos forgatókönyvekkel készülnek a gimnáziumok és technikumok a nyílt napokra, amelyek minden évben 80-90 ezer általános iskolást és ugyanennyi szülőt mozgatnak meg.
Bár a központi vizsga még odébb van, a gyakorlást már most érdemes elkezdeni. A korábbi évek feladatsorainak megoldása mellett a következő appok is megkönnyíthetik a felkészülést.
Mérnökinformatikus, nemzetközi gazdálkodás vagy pénzügy és számvitel - mutatjuk, mennyit kereshettek velük. Korábbi cikkben összegyűjtöttük az öt legnépszerűbb szak elvégzése utáni kilátásokat, most következzen további öt kedvelt képzés és a diplomaszerzés utáni lehetőségek.
272 eter tizennyolc éves kezdte meg idén egyetemet a szigetországban - ez 7%-kal több, mint a tavalyi évben kezdő hallgatók száma.
A kormány ezzel nemcsak a szülők anyagi helyzetén könnyítene, de a gyermekvállalási kedvet is növelné.
Eddig négyszázan jelentkeztek az egyetem előtti önkéntes katonai szolgálatra – ők 32 vagy 64 pluszpontot kapnak a felsőoktatási felvételin.
Ha alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeztek, 2020-tól alapvető felvételi követelmény, hogy legyen legalább egy tárgyból emelt szintű érettségi eredményetek. Mi a helyzet akkor, ha nem érettségiztetek emelt szinten? Vannak-e kiskapuk a jelentkezésben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Nincs meg az alap- és osztatlan szakokhoz szükséges minimum 280 pontotok, viszont mindenképpen szeretnétek egyetemen vagy főiskolán tovább tanulni már most szeptembertől? Akkor jöhet a "B" terv, ami nem más, mint a felsőoktatási szakképzés.
Augusztus 8-ig lehet jelentkezni az idei pótfelvételire, egy-egy apró hiba miatt azonban az egész jelentkezést bukhatjátok. Mire kell odafigyelni?
Mutatjuk a legfontosabb szabályokat, amelyekre érdemes odafigyelnetek.
Nem sikerült állami képzésre bejutnotok a rendes felvételin, ezért most a pótfelvételin újra jelentkeznétek a felsőoktatásba? Egyáltalán lehetséges ez? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Jelentkezés leadása, dokumentumok feltöltése, hitelesítés - ezt mind néhány nap alatt kell majd elvégeznetek.
Hiába a túljelentkezés a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) képzéseire, még ez is visszaesés a 2020-as számokat nézve.
Ebben az eljárásban sem lesz mindegy, mennyi ponttal vágtok neki a felvételinek.
Nagyjából augusztus közepére már tényleg vége lesz a 2021-es általános felvételinek, de addig még van néhány fontos határidő, amit érdemes észben tartani.
Az általános felvételin volt, de vajon a pótfelvételin is van olyan alsó limit, amit ha nem sikerül elérnetek, akkor egyáltalán nem tanulhattok tovább a felsőoktatásban? Fontos kérdésre válaszolunk.
Csütörtök este megkaptátok az sms-t a felvételi eredményéről, de ezt követően úgynevezett besorolási döntést is fogtok kapni arról, melyik egyetemi-főiskolai képzésre kerültetek be. Mégis mikor? Mutatjuk.
24 százalékkal többen jelentkeztek a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre (NKE) idén, mint egy évvel korábban, a felvételizők 71 százaléka első helyen jelölte meg az intézményt. Végül 1928 jelentkezőnek sikerült bejutnia a képzésekre.
A részletekre még egy kicsit várni kell, de van néhány dolog, amit már most tudunk.