Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Idén felvételiztek és már döntöttetek is, hogy merre tovább? Hoztunk egy kis segítséget a pontszámításhoz: ebben a listában azt nézhetitek meg, 2023-ban pontosan miért kaphattok többletpontokat és mennyit.
A felvételi határidő közeleg, a jelentkezőknek pedig hamarosan el kell kezdeni számolgatni a pontokat is. Mutatjuk, mi a szabály a február 15-e után szerzett bizonyítványokra.
Hamarosan véget ér a jelentkezési időszak, de a java csak február közepe után jön. Mutatjuk, milyen dátumokat kell észben tartani, ha idén felvételiztek.
2014 óta 230 százalékkal emelkedett az érettségi díja – idén a középszintű vizsgáért 35 ezret, az emelt szintűért 58 ezer forintot kell fizetniük azoknak, akik már nem középiskolások, de mondjuk az egyetemi felvételi miatt egy vagy több tárgyból újra nekifutnának az érettséginek. Időközben azonban az érettségiztető tanárok díjazása kilenc éve egy fillérrel sem emelkedett.
Már több mint két hét telt el a január 21-i központi felvételi óta, azóta egyre több vidéki és budapesti gimnázium tette közzé a matek- és magyarteszteken született eredmények statisztikáit. Mutatjuk, hol milyen átlagok születtek.
Február 22-ig lehet jelentkezni a középfokú iskolákba. Mutatunk egy olyan adatbázist, ahonnan sok mindent megtudhattok az előző évek felvételi statisztikáiról.
Holnap több tízezer diák írja meg a középiskolai felvételit. Évek óta a matek a mumus - most egy tesztben elhoztuk a tavalyi kérdéseket, hogy kipróbálhassátok magatokat "élesben". Meg tudjátok oldani őket?
Az elszabadult energiaárak az egyetemeket és főiskolákat sem kímélik – nem csoda, hogy több felsőoktatási intézmény úgy döntött, emel az önköltséges képzések árain. A gazdasági szakok például jóval drágábban hirdetik, mint tavaly ilyenkor, míg a bölcsész-, a mérnöki, az informatikai és az orvosi képzések tandíja nem változott.