Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A legfrissebb felvételi statisztikák szerint a 2020 szeptemberében induló egyetemi, főiskolai képzésekre összesen 91 460-an jelentkeztek. Mutatjuk, hogy ez a szám hogyan oszlik el a különböző képzési területek között.
A felvételi szigorítás miatt vajon többet választották a felsőoktatási szakképzést? Ez az egyetlen képzésforma, ahová emelt szintű érettségi nélkül is be lehet jutni. Megnéztük a friss felvételi adatokat.
Megjelentek a felvételi statisztikák. Mutatjuk, hogy hányan jelentkeztek a 2020-as felvételin valamilyen alapképzésre, és hogy ezek közül mely szakok a legnépszerűbbek.
Melyek a legnépszerűbb orvosi, egészségtudományi képzések a 2018-as felvételin? Hányan szeretnének bejutni általános orvosi, ápolás és betegellátás vagy fogorvos képzésre? Utánajártunk.
Több mint 105 ezer diák adott be jelentkezést a felsőoktatási intézmények szeptemberben induló képzéseire, ez nagyjából megegyezik az előző esztendő adatával – közölte Maruzsa Zoltán felsőoktatási helyettes államtitkár csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.
12 688-an jelentkeztek az idei felvételin gazdasági alap- és mesterszakra, a legnépszerűbb BSc-képzés ismét a gazdálkodási és menedzsment, de több ezren jelölték meg a jelentkezési lapon a kereskedelem és marketing, a nemzetközi gazdálkodás és a turizmus-vendéglátás szakot is.
Az idén tízezerrel több diák jelentkezett az egyetemekre és főiskolákra, mint egy évvel korábban - kik a nyertesei és a vesztesei a 2014-es eljárásnak? Hol ugrott meg a felvételizők száma, és hol csökkent az érdeklődés?
Gazdálkodási és menedzsment, gépészmérnöki, kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás, mérnökinformatikus - az idén is ezekre az alapszakokra jelentkezett a legtöbb diák, így a ponthatárok valószínűleg ismét magasak lesznek, nemcsak az ösztöndíjas, hanem az önköltséges képzésen is. Vannak olyan BA- és BSc-szakok, amelyeken ennél is élesebb verseny várható.
Nyilvánosak a 2014-es felvételi jelentkezési adatai: a legnépszerűbb mesterszakok között az idén is helyet kapott a vezetés és szervezés, a pénzügy és a nemzetközi tanulmányok.
Az ELTE-re, a szegedi, a debreceni és a pécsi egyetemre jelentkezett a legtöbb felvételiző az idén, a főiskolák közül a Budapesti Gazdasági Főiskola, az egri Eszterházy Károly Főiskola, valamint a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola vezet.
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi jelentkezési adatait, a legtöbb diák az idén is a gazdálkodási és menedzsment, a gépészmérnöki, valamint a kereskedelem és marketing alapszakot jelölte meg, többségük állami ösztöndíjas helyre pályázik. A legnépszerűbb egyetemek-főiskolák listája sem változott: az első három helyen az ELTE, a szegedi és a debreceni egyetem áll.