Nem kaptak tárgyalási időpontot, ezért a KIM elé vonulnak a bérrendezést követelő egyetemek dolgozói
Személyesen akarják átadni a több ezer fő által aláírt listát.
Személyesen akarják átadni a több ezer fő által aláírt listát.
Második helyezést értek el a Neumann János Nemzetközi Tehetségkutató Programtermék Versenyen.
Mutatjuk, melyik tíz intézménybe jelentkeztek a legtöbben.
Az alapítványi egyetemeken sem rózsás a helyzet, mégis akár több százezer forintnyi különbség is lehet az állami és alapítványi intézmények fizetései között.
Szeretnék, ha több lány, hátrányos helyzetű diák és látássérült jelentkezne ilyen képzésekre.
Az intézményben a béremelés mellett az is problémát jelent, hogy nagy számban hagyják el a helyet a szakemberek.
Az egyetem oktatói által szerkesztett kötetekkel az intézmény a továbbtanulásról szóló döntést szeretné könnyebbé tenni a diákok számára.
Ha a középiskolában már nem lehet, akkor az egyetemen fognak művészettörténetet oktatni a gimnazistáknak.
Béremelést követelnek az állami fenntartásban maradt egyetemek oktatói, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete szerint egységes bértáblára lenne szükség.
A többéves hagyományát folytatva idén is közzétette az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, hogy mik voltak a legtöbbet kikölcsönzött könyveik 2023-ban. Ti hányat olvastatok közülük?
Az ELTE Bölcsészettudományi Karán az őszi szemeszterben a legjobb tanulók közel 90 ezer forintot kaphattak havonta. Ez az összeg a tavaszi szemeszterben közel a felére csökkent.
Az ELTE kutatói szerint a munkafüggők gondolkodásában és memóriájában több lényegi eltérés is megfigyelhető.
Évente nyolc magyar és nyolc olasz csecsemő- és kisgyermeknevelő szakos hallgató szerezhet diplomát mindkét intézményben.
Többek között a képzési normatívák azonnali 50 százalékos emelését és inflációkövető éves emelés bevezetését követelik.
Az Alice Salomon-díjjal azokat tüntetik ki, akik kiemelkedő teljesítményükkel hozzájárultak a szociális munka fejlődéséhez.
Évről évre az Eötvös Loránd Tudományegyetem a felsőoktatási felvételi egyik legnépszerűbb intézménye. De vajon hányan végezhetik a képzésüket "ingyen", és kaphatnak állami ösztöndíjat? Mutatjuk az idei számokat.
A HVG Diploma 2024-es kiadványában az egyetemi élethez és a felvételihez hasznos, segítséget nyújtó cikkek mellett számos felsőoktatási rangsort is találtok, többek között a hazai egyetemek hallgatói kiválósági, oktatói kiválósági, képzésterületi és kari rangsorait, és természeresen az összesített egyetemi rangsort. Ennek az elemzésében segített Fábri György, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar docense, és a Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoport vezetője.
A HVG Diploma 2024-es kiadványában számos felsőoktatási rangsort találtok, többek között a hazai egyetemek hallgatói kiválósági, oktatói kiválósági, képzésterületi és kari rangsorait, és természeresen az összesített egyetemi rangsort. A társadalomtudományok, műszaki képzések és a pedagógusképzés elemzésében segített Fábri György, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar docense, és a Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoport vezetője.
Fontos, hogy minél többen benne maradjanak a rendszerben, ugyanakkor fenn kell tartani a minőségi számonkérést annak érdekében, hogy felkészült szakemberek lépjenek ki a kapun a megszerzett diplomával – mondja a lemorzsolódás problémájáról Sonnevend Pál, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Karának dékánja.
December közepén elindult a jelentkezés az egyetemek 2024 szeptemberében induló képzéseire. A legnagyobb versenyre idén is a gazdasági képzéseken lehet számítani, hiszen már 2023-ban is több mint 126 ezer jelentkező közül 36 ezren erre a képzésterületre próbáltak meg bekerülni.