Szuperintelligens kutyák lepték el az ELTE egyik tanszékét
Nem kell megijedni, nincs baj, az ELTE éppen egy nemzetközi kutatásban vesz részt.
Nem kell megijedni, nincs baj, az ELTE éppen egy nemzetközi kutatásban vesz részt.
A Semmelweis Egyetem, az ELTE, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Szent István Egyetem is bekerült a Times Higher Education (THE) élettudományi képzéseket rangsoroló listájába.
A Színház- és Filmművészeti Egyetemet (SZFE) támogató dokumentumot már több mint négyszázan írták alá.
Számos statisztika létezik a felsőoktatásban végzett hallgatókkal kapcsolatban, megnéztük, hogy mire számíthatnak az ELTE diákjai.
Az ELTE Hallgatói Önkormányzata a napokban kiadott egy közleményt a Színház- és Filmművészeti Egyetemmel kapcsolatban, a hallgatók ezzel kapcsolatban adták ki nyílt levelüket.
Most jött a hír, hogy a Magyar Rektori Konferencia és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) egyeztetést kezdeményezett a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) helyzetéről.
Bár korábban már körbekérdeztük az egyetemeket azzal kapcsolatban, hogy milyen formában tervezik indítani a tanévet, a napokban olvasható járványügyi statisztikákat figyelembe véve újra felmerült bennünk a kérdés: vajon mindenhol lesz személyes oktatás? Most ismét felkerestük a felsőoktatási intézményeket. Eddig a lentiekben olvasható válaszokat kaptuk, de amint újabb válasz érkezik, cikkünket frissítjük.
Kilenc magyar egyetem került be a Times Higher Education (THE) 2021-es rangsorába. A 2021-es listában több mint 1500 egyetem került be összesen 93 országból.
Nem lesznek személyes előadások és szemináriumok ősztől az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán - jelentette be az egyetem.
A járványhelyzet miatt a kollégiumokban is több változást vezetett be az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) - közölte az intézmény csütörtökön az MTI-vel.
A járványhelyzetre tekintettel tantermi és online kurzusok kombinációjával indítja a tanévet az Eötvös Loránd Tudományegyetemen (ELTE).
Az ELTE már most úgy látja, hogy kétféle oktatásra kell készülniük az őszi félévtől. A diákok bemehetnek majd, de lesznek online órák is.
Kedvelt szak a japántanár szak és sokan jelentkeztek idegen nyelvű képzésekre is.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) szeptembertől bezárja a 400 férőhelyes Kerekes utcai kollégiumot, és minden maradék három- és négyágyas szobát kétágyassá alakít át. Így több száz diák kényszerülhet pesti albérletbe, de ezt nem mindenki engedheti meg magának.
Az ELTE Pszichológiai Intézete a lelki egészséget vizsgálja egy kérdőívvel. A járvánnyal kapcsolatos korlátozások kapcsán született meg az ötlet, a kérdőívet most is ki lehet tölteni.
A koronavírus járvány miatti rendkívüli helyzet idején végzett önkéntes hallgatói tevékenység támogatására ösztöndíjat hozott létre az ELTE Hallgatói Önkormányzat - közölte a felsőoktatási intézmény pénteken az MTI-vel.
A 2020 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre összesen 91 460-an jelentkeztek, többségük állami ösztöndíjas formában kíván továbbtanulni. 24 118 jelentkezővel idén is az ELTE a legnépszerűbb hazai egyetem.
A Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kara, a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara, a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara – ezek az egyetemi karok vezetik a népszerűségi listát a 2020-as felvételin.
A kollégiumi kiköltözések után az Eötvös Loránd Tudományegyetemen felfüggesztették a felsőévesek kollégiumi felvételi eljárását is.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara is reagált kialakult helyzetre: múlt pénteken tartották az első online védést, kedd délutánra már csaknem ötven joghallgató adhatott számot tudásáról ilyen formában.