Kötelező maszkviselés a beiratkozáson, online oktatás és létszámkorlátok – újabb egyetemi szabályok
A védettségi igazolvány hiánya még nem ok az online oktatásra - szigorú szabályokkal készülnek az őszi szemeszterre az egyetemek.
A védettségi igazolvány hiánya még nem ok az online oktatásra - szigorú szabályokkal készülnek az őszi szemeszterre az egyetemek.
Van olyan egyetem, ahol szeptembertől a 150 főnél nagyobb előadásokat csak online lehet megtartani, máshol ezt a határt 50 főnél húzták meg. Olyan intézmény is van, ahol három forgatókönyvet is kidolgoztak a következő félévre, azok közül a járványügyi helyzet alapján "választanak" majd. Pár héttel a szeptemberi szemeszterkezdés előtt arról kérdeztük az egyetemeket, milyen szabályokkal készülnek az új tanévre.
Online oktatással és fertőtlenítéssel készülnek azoknak, akik nem tudnak időben beköltözni a szobáikba.
Ugyanis szeptember második hetére zarándokok és a szervezők kaphatják meg a szobáikat.
Hatalmas különbségek vannak az állami egyetemek oktatóinak osztott fizetések és a kormányközeli Mathias Corvinus Collegiumon kiosztott vendégoktatói ösztöndíjak között.
Tavaly a legtöbb egyetem lefújta a gólyatáborokat, és idén is van néhány felsőoktatási intézmény, ahol úgy döntöttek, a „hagyományos” ottalvós táborok helyett ismét orientációs napokat vagy „napközis tábort” tartanak majd.
Több mint 11 ezer felvételiző jutott be idén az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) képzéseire, többségük állami ösztöndíjas helyet szerzett. Pedig sok szakon idén is magas ponthatárokat húztak, az osztatlan jogászképzésre 472, pszichológiára 449, az angol nyelvű nemzetközi tanulmányokra 423 ponttal lehetett bekerülni. Sőt volt olyan tanári szakpár, ahol 492 az idei ponthatár – igaz, ott mindössze egy hallgató kezd majd szeptemberben.
Ha ti is ezekre a karokra felvételiztetek, akkor nagy versenyre számíthattok idén a helyekért. Összeszedtük, melyek a legnépszerűbb egyetemi-főiskolai karok az idei felvételin.
Azt ugyan nem tudjuk, hogy vannak-e tehetséges méhek vagy elefántok, viszont a tehetséges kutyák vannak – derül ki az ELTE a friss tanulmányából.
Egy 50 éves atomreaktor a város közepén, egy monumentális épület a Duna partján, amelyben száz évvel ezelőtt még vasúti vágány is volt, és az ország egyik legmagasabb épülete. Cikksorozatunk második részében újabb tíz különleges egyetemi épületet mutatunk nektek – ezúttal Budapesten néztünk körül. A következő egy hétben szavazhattok is arra az épületre, amelyet a legszebbnek/legérdekesebbnek találtok.
Már mindenki tűkön ül a ponthatárhúzás miatt, ezért utánajártunk, hogy fővárosi és vidéki egyetemeken mikor kezdődik majd az őszi szorgalmi időszak. Azt is megnéztük, mikor lesznek a ZH-hetek, illetve az őszi vagy téli szünet - már ahol vannak ilyenek.
2021-ben az ELTE TTK Biológiai Fizikai Tanszékhez kötődő kutatócsoport nyerte el az ELTE díját. A biológia, fizika és robotika területein dolgozó kutatók az élőlények csoportos döntéshozatali mechanizmusait vizsgálták, majd ez alapján önszerveződő, egymással kommunikáló drónokat építettek.
Elsők lettek az ELTE jogi karának hallgatói a neves Herbert Smith Freehills Competition jogi versenyen, még a házigazda King’s College London csapatát is állva hagyták.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk első részében az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) számainak jártunk utána.
Az egyetem minden hallgatójának és dolgozójának azt ajánlja, hogy éljen a koronavírus elleni oltás lehetőségével, és vegyék fel az első és a második oltást is.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnél (BME) is el tudná képzelni a modellváltást Stumpf István, a felsőoktatási modellváltás koordinációjáért felelős kormánybiztos. Az ELTE viszont nem olyan egyszerűen alakítható át - tette hozzá.
Nyilvánosságra hozta 2021/2022-es listáját a Center for World University Rankings (CWUR) - nyolc magyar egyetem került a kétezer legjobb felsőoktatási intézmény közé
Nyilvánosságra hozta eddigi legnagyobb összesített rangsorát a Times Higher Education (THE), a University Impact listájában hat magyar egyetem is szerepel.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának online konferenciáján villantott egy férfi, elindult a mémgyártás.
Hét magyar egyetem került be a most megjelent US News Best Global Universities 2021-es világrangsorába. A legjobb részeredményt a Semmelweis Egyetem érte el: 87. lett.