Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már csak néhány hét és véget ér a nyári vakáció. Az egyetemistáknak azonban rendszerint a közoktatástól eltérő időpontban kezdődik az őszi félév. Összeszedtük, mikor lesz az első tanítási nap a nagyobb vidéki egyetemeken.
A tanévkezdés mindenki számára magas kiadásokkal jár, legfőképp az egyetemistáknak, akiknek a többsége más városba költözik, gyakran drága laptopot vagy tabletet kell vennie, bizonyos esetekben pedig magas tandíjakat is fizetni. Összeszedtük, milyen lehetőségeitek vannak ezek finanszírozására.
Tíz nap múlva érkeznek a pótfelvételi eredmények, augusztus 28-án kiderül, kik jutottak be az általános felvételi eljárás után az egyetemre. De mikor kezdődik nekik az egyetem?
Segítségre lenne szükségetek a tanuláshoz, vagy inkább azzal vagytok bajban, mi legyen a vacsora a koliban? Hoztunk két újabb appot, ami megkönnyítheti az egyetemi mindennapokat.
Ha nektek is gondot okoz, hogy a tanulásra fókuszáljatok, átlátható jegyzeteket készítsetek - ezek ismerős problémák lehetnek minden egyetemistának. Mutatunk két ingyenes appot, amik segíthetnek abban, hogy igazán hatékonyak legyenek a hétköznapjaitok.
A következő hetekben elindul az őszi félév az egyetemeken, kezdődnek a reggeli előadások, szemináriumok és lassan itt az első ZH is. Viszont mielőtt belevágnátok a nagy tanulásba, érdemes kihasználni a nyár utolsó napjait valami olyanra, ami eddig kimaradt. Hoztunk pár tippet.
Már nem kell sokat várnia az eredményekre azoknak, akik a pótfelvételiben jelentkeztek egyetemre. Most összeszedtünk minden hasznos infót, arról, ami az egyetemkezdéshez kell.
Jönnek az egyetemi beiratkozások, a kollégiumi beköltözés, az albérletkeresés és a tantárgyfelvétel. Hoztunk pár teendőt, amit érdemes felvenni a megcsinálandó feladatok közé a következő hetekben.
Az elsőévesek (általában) gyorsan észreveszik majd: sok minden megváltozik, ahogy elkezdik az egyetemet. Összeszedtünk pár dolgot, ami valószínűleg nem lesz olyan, mint a középiskolában.
Már nem az első félévetek jönne, és félbe kell hagynotok az egyetemet, vagy esetleg el sem kezdenétek az őszi félévet? Mutatjuk, hogy mit tudtok csinálni, hogy ne veszítsétek el a hallgatói jogviszonyotokat, és később folytathassátok az egyetemet.
Az ITM eltörölheti az idei egyetemi átsorolásokat, négy intézmény egészségügyi karán kötelező az oltás és sok helyen kötelező a maszkviselés is. A héten megjelent a kormányrendelet, így akár 64 pluszpontot is lehet kapni a felvételin katonaságért. Összeszedtük a legfontosabb oktatási híreket.
Ha ti is most kezdtétek az egyetemet, akkor bizonyára rengeteg különböző érzelem kavarog bennetek. Összegyűjtöttük, mi mindent él át egy gólya az egyetem első heteiben.
Idén kezditek az egyetemet vagy a főiskolát, ezért megvásárolnátok életetek első saját laptopját (amin sem a szülőkkel, sem a testvérekkel nem kell osztozni), vagy lecserélnétek a gépeteket egy újabbra? Milyen szempontokat érdemes szem előtt tartani vásárláskor? Miért fontos, bővíthető-e a memória, hány kilót nyom a laptop, milyen a kijelző felbontása? Utánajártunk.