Tíz dolog, amiért igazán megéri egyetemistának lenni
Pár hét múlva kezdődik az őszi szemeszter az egyetemeken és főiskolákon. Összeszedtünk tíz olyan dolgot, ami igazán kellemessé teszi (majd) az egyetemi éveket.
Pár hét múlva kezdődik az őszi szemeszter az egyetemeken és főiskolákon. Összeszedtünk tíz olyan dolgot, ami igazán kellemessé teszi (majd) az egyetemi éveket.
Az egyetemistáknak már csak egy hete van az őszi szemeszter kezdete előtt, azonban van pár olyan elintéznivaló, amit érdemes még a következő tanév előtt megcsináli.
Bár még távolinak tűnhet a szeptemberi tanévkezdés, mi már jó előre összegyűjtöttünk néhány bakit, amit könnyen elkerülhettek. Ezekbe szinte minden gólya belefut, mielőtt rájönne, hogy nem is volt annyira jó ötlet.
Érdemes már most elkezdeni listát írni arról, mit ne hagyjatok majd otthon.
Van jó néhány pozitívuma annak, ha a felsőoktatásban tanultok tovább szeptembertől.
Múlt héten kihirdették az idei ponthatárokat, így kiderült, hogy hol folytathatjátok a tanulmányaitokat szeptemberben. Bár addig még több mint egy hónap hátra van, most kezdődik az az időszak, amikor a szülők, a nagyszülők, a barátok és az ismerősök az őrületbe tudják kergetni a gólyákat egy-egy jól irányzott mondattal. Most ezek közül válogattunk.
A felvételizők élete még az érettségi után sem fenékig tejfel, sok dologgal ugyanis csak most szembesülnek a leendő egyetemisták.
A legtöbb egyetemen május 17-én kezdődik a több hetes vizsgaszezon. Ennek apropójából most összeszedtünk néhány tipikus hallgatót ebből az időszakból.
Bár úgy néz ki, hogy a kollégiumokba még nem költözhettek vissza egy ideig, elhoztuk nektek az igazi kolis/albérletes életérzést a legtipikusabb egyetemista kajákkal. Érzitek már a koliszobák édes illatát?
Akár online, akár személyesen kezdődik az új félév, az egyetemisták nem változnak. Összegyűjtöttünk öt tipikus gondolatot, ami ilyenkor megfordul a hallgatók fejében.
Hamarosan kezdődik a második félév az egyetemeken, ezért összeszedtünk néhány életérzést, ami ismerős lehet. Ti melyikben ismertek magatokra?
A legtöbben már fellélegezhetnek és rápihenhetnek a következő félévre, de a többieknek sincs már sok hátra, hiszen a héten szinte mindenhol véget ér a vizsgaidőszak. Így az utolsó megmérettetésekhez közeledve titeket kérdeztünk az online vizsgákkal kapcsolatos véleményeitekről, tapasztalataitokról.
Néhány hétig még tuti, hogy tele lesznek az egyetemista csoportok vizsgaidőszakos mémekkel. Úgy gondoltuk, mi sem maradunk ki a sorból, ezért most összeszedtünk hét életérzést, ami többeteknek ismerős lehet ezekben a napokban.
Az 52 éves, ötgyermekes anya, Marisa O’Hara nem adta fel az álmát és beiratkozott az egyetemre. Sőt a "teljes élmény" érdekében még kollégiumba is költözött.
Nincs találékonyabb "szakács" egy éhes egyetemistánál. Tészta tésztával, tojás különböző formában, vagy éppen szendvics minden mennyiségben? Akár kolisak, akár albisok vagytok, biztos, hogy idővel ti is kísérletezni fogtok -, ha eddig még nem tettétek -, és olyan ételeket készítetek majd, amitől szegény Gordon Ramsay csak a fejét fogná. De nézzük, mik azok az alapételek, amelyek valószínűleg rendszeresen az asztalotokra fognak kerülni.
A legtöbb képzésen az első év alapozó tárgyakkal indul, melyeket a hallgatók lazábban vesznek, mint a saját szakjukhoz kapcsolódó tárgyakat. Éppen ezért, ezekben a hónapokban több idő marad arra, hogy megismerkedjetek az egyetemi élettel és a tanuláson túli lehetőségekkel. Most mutatunk néhány dolgot, amit nem szabad kihagynotok gólyaként.
Ráhangolódnátok az egyetemi évekre? Kezdjétek ezekkel a filmekkel.
Gólyaként, tavaly szeptemberben még minden új volt, az eddig ismeretlen rendszer és elvárások pedig nem kis szorongást okoztak. Mostanra viszont már otthonosan mozogtok az egyetem, főiskola falai között.
Feledékeny tanárok, forgandó szerencse, elnézett időpontok - a vizsgaidőszak csupa izgalmat tartogat, és nem csak az első évben.
Tavasszal fejezitek be a középiskolát vagy az egyetemet? Ezek a dilemmák és aggodalmak ismerősek lesznek.