Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Négyéves ösztöndíjat kínál kiemelkedő tanulmányi teljesítményű végzős középiskolásoknak a Klein Family Scholarship – a kiválasztott hallgató négy évig tanulhat a University of the South-on, az Egyesült Államokban.
Lejárt a kollégiumi bulik kora: a legtöbb hallgató az estéket nem a "szomszédainak", hanem a számítógépnek szenteli, állítja Novák János, a Felsőoktatási Kollégiumok Országos Szövetségének elnöke.
Vannak kéréseink, amelyekből az egyeztetéseken sem fogunk engedni – mondta az új felsőoktatási törvény vitairatáról Körösparti Péter, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnöke, aki az Eduline-nak adott interjújában úgy fogalmazott, az egyetemi és főiskolai szenátus átalakításáról szóló terveket olyan professzorok dolgozták ki, akik soha nem vezettek még felsőoktatási intézményt.
Ezen a héten sem lesz hiány nyílt napokból: az Eduline összegyűjtötte, melyik egyetemen és főiskolán érdeklődhetsz a képzésekről, az elhelyezkedési esélyekről és a továbbtanulási lehetőségekről. Nyílt napok - hétfőtől péntekig.
Hatodik alkalommal jelent meg a HVG Diploma különszáma, benne a Felvi rangsoraival: a topegyetemek listájának élén az Eötvös Loránd Tudományegyetem áll, a legjobb főiskolai és egyetemi karok közül pedig idén is a bölcsészettudományi és orvosi centrumok taroltak. Ízelítő a Diploma 2011 tartalmából.
Több tízezres, időnként erőszakba torkolló tüntetés volt szerda délután Londonban a kormányzó Konzervatív Párt központjának is otthont adó belvárosi irodakomplexum előtt az állami egyetemek által kiszabható tandíj felső határának meredek emelése ellen. Érvek és ellenérvek – mennyit kell majd fizetnie a brit hallgatóknak?
Tartsd be a határidőket – ez az egyik legfontosabb tanács, amelyet egy elsőéves hallgatónak meg kell jegyeznie a beiratkozáskor. Nem véletlenül: aki megfeledkezik különböző dátumokról, nem teljesíti a felvett krediteket, netán többször is pótvizsgázni kényszerül, ne csodálkozzon azon, ha fizetési felszólítást kap a felsőoktatási intézménytől. Aki pedig nem egyenlíti ki időben a tartozását, nem mehet vizsgázni – így a féléve, sőt a hallgatói jogviszonya is veszélybe kerülhet.
Híres és hírhedt - az amerikai Stanford Egyetemre mindkét jelző ráillik, hiszen a Times ranglistáján a negyedik helyezést érte el tizenhat Nobel-díjas és négy Pulitzer-díjas oktatójával, ugyanakkor az egyetem nevét a legtöbben még mindig a hírhedt börtönkísérlet miatt ismerik.
Nem a sajtón keresztül üzengetve kell megtárgyalni a most készülő új felsőoktatási törvény koncepcióját - közölte Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár kedden arra reagálva, hogy Pokorni Zoltán, a Fidesz vezető oktatáspolitikusa a törvény koncepciója kapcsán kritikákat fogalmazott meg.
Pokorni Zoltán jövő héten egyeztet az oktatási államtitkárral a felsőoktatási törvény koncepciójáról. A Fidesz vezető oktatáspolitikusa azt mondta, a nagyobbik kormánypárt azt szeretné, ha a magyar felsőoktatás megújulna, de a felsőoktatási törvény koncepciójában nem látják ennek lehetőségét, a minőség fejlesztését.
A Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSZ) alapértékeiben és irányultságában támogathatónak tartja az új felsőoktatási törvény koncepcióját, mert az egyértelműen a felsőoktatás minőségi megújítását szolgálja - közölte Kucsera Tamás Gergely, a DOSZ elnöke kedden az MTI-vel. A szervezet szerint ugyanakkor elengedhetetlen a doktori ösztöndíjak növelése.
Önkéntes távozásra kérte Réthelyi Miklós a felsőoktatási intézményekben működő gazdasági tanácsok kormányzati delegáltjait; a tárcavezető formálisan ugyan nem hívhatja vissza a tagokat - akiknek mandátuma amúgy is hamarosan lejár -, ám a lépés akár meg is béníthatja az egyetemeket és a főiskolákat - írta a Népszabadság kedden.
A Lehet Más a Politika örül, hogy társadalmi vita kezdődik a felsőoktatási törvény koncepciójáról, Hiller István volt oktatási és kulturális miniszter visszavonná a tervezetet, Pokorni Zoltán egykori tárcavezető pedig csak reméli, hogy az oktatási államtitkárság nem teszi majd tönkre az elmúlt évek felsőoktatási eredményeit. Politikusok az új felsőoktatási törvény vitairatáról.
Több főiskola és egyetem lehúzhatja a rolót, ha a következő években nem tudja teljesíteni az új felsőoktatási törvény tervezetében szereplő elvárásokat: van, ahol a tudományos fokozattal rendelkező oktatók, máshol a doktori iskolák száma nem stimmel. A diákoknak többet kell majd tanulniuk az érettségire, és várhatóan csökken a hallgatói önkormányzatok szerepe is. Az Eduline összegyűjtötte a legfontosabb változásokat.
A Magyarországi Szülők Országos Egyesülete (MSZOE) szerint nem a hallgatókat kell sértegetni azzal, hogy nem tanulnak, hanem azokat a felsőoktatási vezetőket kell lecserélni, akik használható tudás nélkül adtak nekik diplomát.
Közzétette az oktatási államtitkárság az új felsőoktatási törvény vitaanyagát; az 51 oldalas dokumentum szerint felülvizsgálandó a 2006-ban bevezetett többciklusú felsőoktatási rendszer, osztatlan képzésben valósulna a pedagógusképzés, és két emelt szintű vizsga lenne a felsőoktatásba való belépés feltétele.