#Egyéb

Pont a legnépszerűbb gazdasági szakok tandíja emelkedett a legnagyobbat, félévente 40-50 ezer forinttal kell többet fizetni

Az elszabadult energiaárak az egyetemeket és főiskolákat sem kímélik – nem csoda, hogy több felsőoktatási intézmény úgy döntött, emel az önköltséges képzések árain. A gazdasági szakok például jóval drágábban hirdetik, mint tavaly ilyenkor, míg a bölcsész-, a mérnöki, az informatikai és az orvosi képzések tandíja nem változott.








Többet kell fizetni idén az érettségiért és több egyetemi képzésért, de legalább emelkedik néhány támogatás összege is

2023-ban is emelkedik a minimálbér, ami a diákok, hallgatók és a pályakezdők egy részének jó hír, az egy vagy több tárgyból újra érettségizni tervezőknek viszont több kiadást jelent. A felvételi díja marad a régi - a jelentkezők egy részének továbbra sem kell majd fizetnie -, az egyetemek és főiskolák egy része azonban emelt az önköltséges képzések árain.











Egyre több egyetem hirdet egy év alatt elvégezhető mesterszakokat - hogyan lehet két félév alatt diplomát szerezni?

A hallgatók a korábban elvégzett kurzusokat, tanfolyamokat, sőt még a céges képzéseiket is kreditekre válthatják, ha azok témája passzol a szakhoz, de az egyetemek elismerik a releváns munkatapasztalatot is - ezzel több (kétéves) gazdasági mesterképzést akár egy évre is le lehet rövidíteni. Akinek nincs mit elismertetnie, az is felgyorsíthatja a diplomaszerzést, és egy év kemény tanulással kétévnyi tananyagot is letudhat. Jó sok időt és pénzt spórolva.