Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem túl fényesek az év végi eredményeitek, de olyan szakot választanátok, ahol magas a ponthatár? Még nem késő rágyúrni és feltornázni a felvételin szerezhető pontjaitokat.
Bár még sokaknak hátra vannak a szóbelik, hamarosan mindenki megkapja az érettségi eredményét és indulhat a pontszámítás, taktikázás. Mutatjuk, hogyan kerülhettek be egyetemre, ha a tanulmányi pontjaitokon lehetne szépíteni, de az érettségi jól sikerült.
Ha idén felvételiztek, de a középiskolai jegyeitek nem olyan fényesek, nem kell feladnotok a továbbtanulási terveiteket. Mutatjuk, hogy kerülhettek be egyetemre rosszabb középiskolai jegyekkel.
Érettségi eredmények vagy felvételi vizsgák - most újra lehet számolgatni. A felvételi pontjaitokat többféleképpen kiszámolhatjátok majd, de vajon melyik módszer a legjobb, és ki dönti el, hogy milyen rendszerben kapjátok meg a végleges pontszámaitokat?
Amióta kiderültek az érettségi eredmények, egyre több felvételizőt érdekel a kérdés: mikor lehet duplázni a felvételi pontszámításnál? Mutatjuk, hányféleképpen számolhatják ki a pontszámotokat a rendszerben.
Jelentkeztetek egyetemre vagy főiskolára, de nem minden tárgyból sikerült ötössel zárnotok a középiskolai éveiteket? Milyen pontszámítási szabályokkal kerülhettek be mégis a felsőoktatásba? Itt van minden tudnivaló a duplázásról.
Egyáltalán mit jelent a duplázás és mikor lehet ennek megfelelően számolni a felvételi pontokat? Mutatjuk, hányféleképpen kalkulálhattok a pontjaitokkal.
Jelentkeztetek egyetemre vagy főiskolára, de nem minden tárgyból sikerült ötössel zárnotok a középiskolai éveiteket? Milyen pontszámítási szabályokkal kerülhettek mégis be a felsőoktatásba? Itt van minden tudnivaló a duplázásról.
Fontos változások lépnek életbe a 2020-as felsőoktatási felvételin – az alap- és osztatlan szakokon alapfeltétel az emelt szintű érettségi. A pontszámítási szabályok azonban nem változnak az előző évhez képest. Cikkünk első részében többek között a tanulmányi pontokról és az érettségivel megszerzett pontokról olvashattok.
Végeztetek a szóbeli érettségi vizsgákkal? Akkor itt az ideje, hogy kiszámoljátok, hány ponttal vágtok neki a 2019-es felsőoktatási felvételinek. Segítünk.
Jogszabály alapján kötelező többletpontot adni az emelt szintű érettségi vizsgaeredményért, de vajon milyen feltételeket kell teljesíteni a 2019-es felvételiben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A felvételi pontjaitokat többféleképpen kiszámolhatjátok majd, de mégis melyik módszer a legjobb, és ki dönti el, hogy melyik szerint történik a számolás?