Elvehetik a diplomát a hallgatóktól? Ráfázhat a két brit elitegyetem
Nagy-Britannia két intézménye, az Oxford és Cambridge diákjai eddig anélkül jutottak hozzá az alapképzés után az...
Nagy-Britannia két intézménye, az Oxford és Cambridge diákjai eddig anélkül jutottak hozzá az alapképzés után az...
Minden tizedik brit egyetemista elégedetlen az oktatás színvonalával egy friss felmérés szerint. A diákoknak az oktatók munkája mellett az értékelési rendszerrel és a támogatásokkal is problémáik vannak – a több ezer fontos tandíjért cserébe pedig használhatóbb tudást várnak.
A közösségek általános sajátossága, hogy megtermelik a saját folklórjukat – nincs ez másképp az egyetemeken sem. Az iskolák épületeivel, szobraival, tanáraival és a vizsgázással kapcsolatban keringő mondák és babonák sajátos funkciókat töltenek be az intézményekben.
Bologna, Oxford, Salamanca, Modena és Cambridge - a világ legrégebbi egyetemvárosai, ahol több mint nyolc-kilencszáz éve megszakítás nélkül oktatnak hallgatókat. Nézegess képeket az ódon campusokról.
Kétszázötven font, vagyis körülbelül hetvenezer forintba kerül a belépő a Cambridge megalapításának 500. évfordulója alkalmából rendezett bálba. Az eseményért több ezer hallgató hajlandó kifizetni az összeget – holott néhány hónapja még a tandíjemelés ellen demonstráltak Londonban.
A sikeres vizsgák megünneplésén lerészegedő diákok hazatámogatására keres józan diákokat Nagy-Britanniában a Cambridge egyetem.
Nem a nagy múltú brit egyetem lett a legjobb a The Completed University Guide legfrissebb rangsora szerint: a két nagy rivális intézmény, az Oxford és a Cambridge közül idén ez utóbbi került a lista első helyére.
Több mint hétszáz oxfordi és cambridge-i tanár tiltakozik az egyetemi tandíjak felső határának emelése ellen, állításuk szerint az új finanszírozási rendszer szorult helyzetbe hozhatja a brit felsőoktatást.
2012-től kilencezer fontra, vagyis a jelenlegi összeg háromszorosára emeli legdrágább képzéseinek tandíját a cambridge-i egyetem, de az oxfordi hallgatók is hasonló emelésre számíthatnak.
Miniszterek, országgyűlési képviselők és akadémikusok mellett egy pornószínésznő is szemináriumot tart a világ egyik legjobb egyetemén. A cambridge-i hallgatóknak a 35 éves Nicolette Blue tart szemináriumot arról, hogyan érvényesülhetnek az életben.
A koránérő fiatal lányok nagyobb valószínűséggel küzdenek mentális egészségügyi problémákkal kamaszéveik alatt - derült ki egy új tanulmányból.
Anglia második legidősebb egyeteme a Cambridge, mely nemcsak az egyik legrangosabb és leggazdagabb egyetem a világon, de a felsőoktatási rangsorok állandó szereplője is. A brit QS rangsorban idén először nem a Harvard, hanem a Cambridge szerezte meg az első helyet, de a Times listáján is a legjobb tízben végzett. Az 1209-ben alapított egyetemnek nyolcvannyolc Nobel-díjasa van, összesen tizennégy brit miniszter koptatta itt a padokat, de a végzettek között van a színész Hugh Laurie is.
Kétszázötven fontot, vagyis körülbelül nyolcvanezer forintot kaptak azok a cambridge-i diákok, akik vállalták, hogy részt vesznek egy pszichiátriai kísérletben.
Még csak hétéves, de már cambridge-i ösztöndíjat kapott: a zenei zseni Edward Tomanek hihetetlen karrierje korán kezdődött, és tanárai szerint sokáig fog tartani.
Bátor tettre szánta el magát az idén hatvanhárom éves cambridge-i hallgatói lap, a Varsity divatszerkesztője – aktfotókkal mutatta be a téli sapka- és pulóvertrendet.
A cambridge-i Churchill College vezetőit alighanem már a legelvetemültebb hallgató sem tudja zavarba hozni: 2005 óta az oktatóknak többek között meztelenül randalírozó sportolókkal, komoly verekedésekkel és botrányos egyetemi bulikkal is kellett foglalkozniuk.
A Cambridge-i Egyetem egyik diákszövetsége bejelentette: rúdtáncos tanfolyamot indít tagjai számára egy olyan épületben, amelyet leggyakrabban a campuson vendégeskedő politikusok és más vendégek használnak.
Cáfolta kedden a cambridge-i egyetem azt a sajtóhírt, amely szerint megfoszthatják jogi diplomájától a brit szélsőjobb legnagyobb politikai erejének, a fajgyűlölő politikával vádolt Brit Nemzeti Pártnak (BNP) a vezetőjét.
A patinás Cambridge-i Egyetem megnyitja kapuit a turisták előtt: mostantól akár már meg is szállhatnak a történelmi épületegyüttesben.
Magyarországot a Szegedi Tudományegyetem két hallgatója képviseli Bázelben, a világ egyik vezető gyógyszervállalatának Biotechnológiai Táborában. Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia biotechnológiai tagozatának legjobbjaiként a szegedi hallgatók betekintést nyerhetnek a kutatók munkájába, első kézből kaphatnak információkat a legújabb biotechnológia fejlesztésekről, és közvetlen közelről megismerhetik a vállalat biotechnológiai laboratóriumainak működését.