Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Érdemes tisztában lenni azzal, mit tehetünk akkor, ha kánikula idején a szabadban játszó gyerek rosszul lesz, szédül, netán hányingere van, vagy elájul. Erről ad tanácsokat a Semmelweis Egyetem.
Két évnyi riadalommal, karanténnal és online tanítással teletűzdelt tanév után idén végre ismét a megszokottak szerint, tömeges iskolabezárások nélkül zajlott mindkét iskolai félév. Ez azonban nem jelenti azt, hogy idén ne lettek volna egész osztályokat vagy iskolákat leterítő járványok. Sőt, bizonyos helyeken egykor kifejezetten súlyos gyermekbetegségek is felütötték a fejüket.
Romániában egy hét alatt kétszeresére emelkedett a koronavírussal fertőzött diákok és a járvány miatt bezárt iskolák száma - derült ki az oktatási minisztérium összesítéséből.
Autóban vagy buszon ülve olvasnátok, de egy-két fejezet után le kell tennetek a könyvet, mert hányingeretek lesz? Utánajártunk, mi okozza a rosszullétet.
A végzős diák szerint voltak, akik már hetekkel az érettségi előtt önkéntes karanténba vonultak, nehogy elkapják a vírust, az emelt szintű vizsgákra azonban már nem jutottak el, mert a középszintűek alatt megfertőződtek.
Leghamarabb 2021 októberében érettségizhetnek le azok a végzős középiskolások, akik koronavírus-fertőzöttként vagy kontaktszemélyként nem tudnak elmenni a május 3-án kezdődő írásbelikre. Ezzel elsősorban azok a diákok járnak rosszul, akik szeptemberben már elkezdenék az egyetemet, főiskolát – érettségi bizonyítvány nélkül ugyanis senki nem juthat be a felsőoktatásba.
Tombol a járvány az iskolákban és az óvodákban, sorra zárnak az intézmények, viszont központi rendelkezés egyelőre nem született. Éppen ezért a szakszervezetek egymás után fordulnak a köznevelési államtitkársághoz, azt kérve, hogy az egyre súlyosbodó járványhelyzet miatt mihamarabb hozzanak döntést az iskolák ügyében.
A városban egyre jobban fokozódik a járványhelyzet és egyre több 14 év alatti betegszik meg, ezért Csach Gábor szerint jó lenne, ha 1-2 hétig inkább csak az vinné bölcsibe, óvodába, vagy iskolába a gyerekét, aki nem tudja megoldani az otthoni felügyeletet.
Egyre több oktatási intézményben folyik tovább a munka a rengeteg fertőzött ellenére is. Vannak azonban olyan iskolák is, ahol már képtelenek a helyettesítésre, ezért átálltak digitális oktatásra, vagy tanítás nélküli munkanapokat rendeltek el.
A 10 éves Kovács Krisztián nem tudott az osztálytársaival tartani egy távolabbi iskolába, miután létszámgondok miatt bezárták a Varga Tamás Általános Iskola Mártélyi Tagintézményét. A diák ugyanis súlyos bélbetegséggel küzd, az édesanyja szerint ezért szükség van arra, hogy mindig a fia közelében lehessen.
Az őszi érettségi szezon 2020. október 16-án kezdődik a nemzetiségi nyelvi és irodalmi írásbelikkel. Bár a vizsgákat normál menetrend szerint szervezik meg, a koronavírus miatt ez mégsem egy átlagos érettségi időszak lesz. Éppen ezért számos eshetőségre fel kell készülni. Most megmutatjuk, mi a teendő olyankor, ha valaki a vizsgák alatt épp igazoltan koronavírusos.