szerző:
Tornyos Kata
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Tovább fokozódhat a háziorvosok leterheltsége az új tanévtől érvényes rendelettel.

Egy rendeletmódosítás szerint szeptember elsejétől az orvosnak ki kell állítania a gyermekek számára azt az igazolást is - az adott intézmény kérésére, - hogy a gyermek már meggyógyult és visszamehet az iskolába vagy óvodába – írta meg az ATV. Így jelentősen megnőhet az ovorosok munkája, gyakorlatilag az óvodai, iskolai hiányzások minden egyes szakaszához orvosi igazolást kérhetnek az intézmények.

"Ez egyrészt teljesen értelmetlen, szakmailag pedig teljesen megmagyarázhatatlan, hiszen nem győzzük elégszer elmondani, hogy itt tömegével olyan betegségekről van szó, amelyek tüneti betegségek, az orvos tulajdonképpen a szülő elmondása alapján állapítja meg azt, hogy a gyerek nem egészséges és ugyanúgy a tünetek megszűnése alapján dönti el azt, hogy meggyógyult".

– nyilatkozta egy háziorvos az ATV Híradónak.

Ugyanakkor Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének tagja szerint vannak előnyei is a rendeletnek, például így megakadályozható, hogy a gyerekek betegen térjenek vissza az iskolába:

"Tartanak attól, hogy visszakerülnek olyan gyerekek a tanításba, akik netán fertőznek - merthogy a szülő nem tud gondoskodni a felügyeletükről. A másik, ami a pedagógusok részéről felmerül, hogy netán a hiányzás mögött nem egy valóságos betegség áll, hanem betegségre hivatkozva próbálnak a szülők segíteni a gyereknek, amikor például több felmérő, vagy több számonkérés esik az adott napra" - magyarázta.