Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
El tudnátok képzelni, hogy nektek is ilyen szabályoknak kéne megfelelni? Nem csak központilag szabályozták, most komolyan csökkentették is Kínában azt az időt, amit a 18 év alattiak online játékokkal tölthetnek.
A kínai kormány bővíti az egyetemek kapacitását, hogy többen tudjanak a diploma után továbbtanulni. Sokak szerint a kormány ezzel csak kitolja a munkahiányválságot.
25 óvodás evett abból a zabkásából, amit egy vita után bosszúból mérgezett meg egy kínai óvónő. A nitrites reggelitől többen hánytak, eszméletüket vesztették, sőt az egyik gyerek bele is halt a mérgezésbe.
Több hónap után a kínai Tajjüanban is visszatérhettek a diákok az iskolákba. A társadalmi távolság betartására pedig egy kreatív megoldást találtak ki: a diákokat ugyanis arra kérték, hogy készítsenek maguknak szárnyakat, aminek a segítségével kellő távolságot tudnak tartani az osztálytársaiktól.
Országonként eltérő, hogy a koronavírus miatt bevezetett korlátozások fokozatos feloldása milyen mértékben érinti az oktatási intézményeket. Van, ahol az idei tanév végére még visszaülhetnek a diákok az iskolapadba, míg máshol erre legalább szeptemberig várni kell. Utánajártunk, hogy áll most a helyzet a többi országban.
Három hónappal a lezárások után visszatérhettek az iskolába a kínai iskolások, azonban a társadalmi távolságtartás még mindig kötelező. De hogyan lehet ellenőrizni, hogy a gyerekek ne menjenek túl közel egymáshoz? Az iskola szerint: egy méteres fejfedőkkel. A furcsa megoldásról készült videót itt megnézhetitek.
Késsel támadt gyermekekre egy ámokfutó szerdán a délkelet-kínai Hunan tartomány Jungcsou prefektúrájának egyik általános iskolájában, a támadásban két ember meghalt, ketten pedig megsebesültek - adta hírül a Beijing News kínai hírportál.
Ezekben a napokban tartják Kínában a központi egyetemi felvételi vizsgákat, amelyen közel 10 millióan vesznek részt, nagyrészt utolsó éves középiskolások. A tét óriási, mert lényegében itt dől el, hogy ki melyik egyetemre juthat be
Agyonszúrt egy férfi hét diákot, tizenkettőt pedig megsebesített pénteken kora este egy középiskolában Kína északi részén - közölték Sanhszi tartomány helyi hatóságai.
Betiltották az online diákhiteleket Kínában, mert gyanús hitelezők aktfotókkal zsarolták a fiatal diáklányokat. A kínai bankfelügyelet, az oktatási minisztérium és az emberi erőforrások minisztériuma közösen lép fel a nem bejegyzett, online hitelezők egyetemi működésével szemben. - írja a Népszava.