Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Felkerült a dobogóra a BME, holtverseny a harmadik helyen, triplázás a kilencediken. Mutatjuk a HVG Diploma 2025 oktatói részrangsorának első tíz helyezettjét, ami idén valójában tizenegy.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.
A mesterséges intelligencia ma már sok esetben a legjobb orvosokat is képes felülmúlni, ez mégsem jelenti azt, hogy a jövőben ne lenne majd szükség rájuk. Az orvostudományi képzésekről Mátyus Lászlóval, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának dékánjával beszélgettünk. A cikk a HVG Diploma 2024 kiadványában jelent meg.
Miért kevés a nő a hallgatók között a műszaki képzéseken, és hogyan lehet kivédeni a lemorzsolódást az első félévben? A műszaki képzés előtt álló kihívásokról, a különböző társadalmi és gazdasági igényekhez igazodó változásokról Kovács Leventével, az Óbudai Egyetem rektorával beszélgettünk. A cikk a HVG Diploma 2024 kiadványában jelent meg.
Van olyan intézmény, ami tavaly még második volt, idén viszont csak a kilencedik lett, mások megőrizték a pozíciójukat, vagy 1-2 helyet előre léptek. Megjelent a HVG Diploma 2024-es különszáma. Mutatjuk az egyetemek oktatói kiválósági rangsorát.
A legjobb háromban mindössze egy helycsere történt, a negyedikről viszont a tizedik helyre került az egyik legnépszerűbb vidéki egyetem a HVG Diploma 2024-es hallgatói kiválósági rangsorában.
Továbbra is a Budapesti Corvinus Egyetem áll a 2024-es HVG gazdaságtudományi képzésterületi rangos élén. Míg az ELTE a második a sorban, addig az idei évben több egyetem is lekörözte a BME-t, ami így a hetedig helyre került. Ez a tíz legjobb gazdasági képzés a hallgatók kiválósága alapján készült felmérés szerint.
Kiderült, hogy mik az ország legjobb egyetemei 2024-ben. A státusztörvény miatt távozó tanárok közül volt akiket a tankerület nem engedett vissza tanítani óraadó tanárként. Mutatjuk, hogy mik voltak a hét legfontosabb hírei.
Megőrizte a pozícióját az ELTE, javított a BME és a Semmelweis, hátrébb csúszott a Szegedi Tudományegyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem. Megjelent a HVG friss felsőoktatási rangsora. Mutatjuk, melyik egyetemek szerepelnek az első tíz helyen.
Évek óta a legnépszerűbbek közé tartozik az osztatlan jogászképzés, amelyre 2022-ben 5078 felvételiző jelentkezett. Mutatjuk, milyen eredményekkel kerülnek be a hallgatók.
Évek óta a tíz legnépszerűbb alapképzés között szerepel a kereskedelem és marketing, amelyre 2022-ben összesen 6720-an jelentkeztek. Mutatjuk, milyen eredményekkel kerülnek be a felvételizők.
Évek óta a tíz legnépszerűbb alapképzés között szerepel a kommunikáció-és médiatudomány, amire 2022-ben összesen 3801 fő jelentkezett. Mutatjuk, milyen eredményekkel kerülnek be ide a felvételizők, és hogy melyek a legnépszerűbb egyetemek.
Az európai középmezőny mögött – ez a jellemző pozíciója a magyar egyetemeknek a globális felsőoktatási rangsorokban. Nincs is sok értelme az ELTE, a Műegyetem vagy akár a szegedi egyetem helyezését az Oxfordéhoz, a Harvardéhoz vagy a Yale-éhez mérni, a rangsorokat ugyanis többek között az egyetemekhez köthető publikációk idézettsége alapján állítják össze. Publikálni viszont azok tudnak, akik kutatnak. Kutatáshoz pedig pénz kell – nem is kevés. Az autonómia pedig a sikeres működés és presztízs előfeltétele.
Bár még javában tart a téli szünet, az év utolsó hete sem volt eseménytelen - összeszedtük a legfontosabb híreket a felvételivel kapcsolatban, a friss szja-mentességgel, a tanárok fizetésével és a 2023-as legfontosabb eseményekkel, dátumokkal.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia – évek óta ez a három szak vonzza a legtöbb felvételizőt. A diákok egy része biztos kézzel ikszeli be a kiválasztott képzéseket az online jelentkezési felületen, mások viszont még végzősként sem tudják, merre tovább. A HVG Diploma 2023 cikke.
Több mint 5700-an jelentkeztek a 2022-es általános felvételin pszichológia alapszakra, ez a magyar felsőoktatás harmadik legnépszerűbb képzése. De melyik egyetem pszichológia szakjára kerülnek be a legjobb teljesítményű felvételizők?
A Budapesti Corvinus Egyetem áll a gazdasági képzéseket indító felsőoktatási intézmények 2023-as HVG-rangsorának élén, de dobogós helyet szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdasági kara is.
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a HVG felsőoktatási rangsorát, amely a hallgatói teljesítmény alapján összeállított részrangsorban is az első helyet szerezte meg. A második helyen a Szegedi Tudományegyetem áll, a harmadik pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.
Gazdálkodási és menedzsment, turizmus-vendéglátás, nemzetközi gazdálkodás – évről évre több ezren felvételiznek ezekre a szakokra, alighanem idén is a legnépszerűbb BSc-képzések közé kerülnek majd. De melyik egyetem gazdálkodási és menedzsment szakán tanulnak a legjobb teljesítményű hallgatók? Átlagosan hány ponttal kerülnek be a diákok a nemzetközi gazdálkodás képzésre? Szakos rangsorokat mutatunk.