Emmi: nem változtat a kormány a 2021-es érettségi szabályain
Vannak olyan diákok, akik szerint igazságtalan, hogy úgy kell leérettségizniük, mint azoknak, akik hagyományos tanrendben tanultak.
Vannak olyan diákok, akik szerint igazságtalan, hogy úgy kell leérettségizniük, mint azoknak, akik hagyományos tanrendben tanultak.
A döntések értelmében a jelenlegi szabályok január 11-ig érvényesek.
Nyugodtan folyik a munka az iskolákban és az óvodákban - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) csütörtökön az MTI-vel. A tárca megítélése szerint "nyitott kapukat dönget" a Pedagógusok Szakszervezete.
A minisztérium adatai szerint két hete csökken azoknak az iskoláknak, illetve osztályok száma, amelyek nem hagyományos munkarendben vesznek részt az oktatásban.
A pedagógusok világnapja alkalmából a tanárok oktató és nevelő munkájához csatolta ez a jókívánságot a minisztérium.
Az Emberei Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint foglalkozási megbetegedésnek számít, ha a tanárok az iskolában kapják el a koronavírus-fertőzést. Az erről szóló jogszabály viszont azóta sem jelent még meg.
Három héttel a tanévkezdés után így áll a helyzet a magyar sulikban és óvodákban.
Kicsivel több, mint egy hónap múlva kezdődik az őszi érettségi szezon, ezért megkérdeztük az Oktatási Hivatalt, milyen intézkedésekkel készülnek a vizsgákra.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) pályázatot hirdetett a tanároknak „EMMI tanmenet pályázat 2020” címmel. A pályázók közül néhányan „nyereményben” is részesülhetnek - nem is akármilyenben.
Született egy kisebb ellentmondásos helyzet az iskolaőri igénylésekkel kapcsolatban.
Ami történt, azt az Emberi Erőforrások Minisztériumánál (Emmi) is túlkapásnak hívják.
Ismét közzétette az aktuális névsort az Emberi Erőforrások Minisztériuma. Mutatjuk a Magyarország jó tanulója, jó sportolója 2019-es pályázatának díjazottjait.
A pedagógusok fokozott védelme áll abban a törvény módosítására vonatkozó javaslatban, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma nyújtott be az Országgyűléshez.
Most még nem tervezik az érettségik elhalasztását - Maruzsa Zoltán egyeztet.
Nem döntött a kormány a szerdai ülésén az érettségi vizsgák elhalasztásáról – mondták kormányzati források az atv.hu-nak. Szerintük legfeljebb a jövő heti kormányülésen foglalkoznak az érettségi vizsgák kapcsán a május 4-i időponttal.
A napokban megjelent 45 fős listára reagált az Emberi Erőforrások Minisztériuma. Azt mondják, közel százötvenen dolgoztak a Nemzeti alaptanterven.
Csak úgy sztrájkolhatnának a tanárok, ha a gyermekfelügyelet biztosítása mellett az első négy-öt órájukat meg is tartanák, vagyis csak délután tüntethetnének az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) elutasította az "ajánlatot".
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint meglepő a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) közleménye, amelyben felajánlja segítségét egy szakmai konszenzuson alapuló Nemzeti alaptanterv (Nat) létrehozásához, mert a minisztérium évekkel ezelőtt be akarta vonni az MTA-t a Nat megújításába, de az akadémia visszalépett.
A korábbi hírekkel ellentétben egyelőre nem tervezi a kormány fejlesztő évfolyamok bevezetését az óvoda és az általános iskola közé. A módosított Nemzeti alaptantervet (NAT) e nélkül is elég kritika éri.
A Magyar Narancs információi szerint a kormány elvenné az önkormányzatoktól az óvodákat is.