Véget ért a BME zsebműholdjának küldetése
A műegyetemi fejlesztésű zsebműhold 2020. szeptember 28-án megsemmisült, de sikerrel teljesítette küldetését.
A műegyetemi fejlesztésű zsebműhold 2020. szeptember 28-án megsemmisült, de sikerrel teljesítette küldetését.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) ma tartotta meg a tanévnyitót, mindenki, még a szobrok is maszkot kaptak.
Közel 5000 új hallgató kezdheti meg tanulmányait idén szeptembertől a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) - írja közleményében az egyetem.
Idén sem marad el a kreditrekord az egyetemen, most 61 kredit a csúcs.
A magyar matematikusnak témavezetője küldött egy érdekes cikket, mely egy szaklapban jelent meg. A cikkről hamar kiderült, hogy a tanulmány kínai szerzői az ő 2013-ban írt alapszakos szakdolgozatát plagizálták.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara, illetve az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara holtversenyben vezeti az informatikai képzéseket nyújtó intézmények hallgatói kiválóság alapján összeállított rangsorát, az oktatói kiválóság terén pedig a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara lett a legjobb. Újságárusoknál a HVG Diploma 2020 kiadványa.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara vezeti a műszaki képzéseket nyújtó intézmények hallgatói kiválóság alapján összeállított rangsorát, az oktatói kiválóság terén pedig a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara lett a legjobb. Újságárusoknál a HVG Diploma 2020 kiadványa.
A Budapesti Corvinus Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az ELTE is felkerült a Times Higher Education (THE) tematikus felsőoktatási világrangsorára. A társadalomtudományi felsőoktatási rangsorát amerikai és brit egyetemek vezetik.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Debreceni Egyetem került be a brit Times Higher Education 2020-as, a mérnöki tudományokat oktató intézmények listájára.
Öt magyarországi egyetem került fel az Academic Ranking of World Universities (ARWU) legfrissebb listájára, amelynek elkészítéséhez több mint 1800 felsőoktatási intézmény vizsgáltak meg a szakemberek, és a legjobb ezret rangsorolták. A magyar egyetemek közül az Eötvös Loránd Tudományegyetem végzett a legjobb helyen.
Mikor kezdődik az őszi félév? Hogyan alakulnak a tanítási szünetek és a vizsgaidőszakok? Mutatjuk, hogy mi vár az egyetemistákra az első félévben. Cikkünk első részében hét egyetem fontos dátumait néztük meg.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Új cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak meg azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a BME története.
A nemzetközi együttműködések és kutatási hatékonyság alapján a magyar egyetemek közül a CEU, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem kapta a legtöbb kiváló minősítést a U-Multirank 2019-es felmérésének készítőitől.
Mikor kezdődik az őszi félév? Hogyan alakulnak a tanítási szünetek és a vizsgaidőszakok? Mutatjuk, hogy mi vár az egyetemistákra a következő tanévben.
Friss nemzetközi egyetemi rangsor eredményeit tették közzé, az értékelt egyetemek között tizenöt magyar intézmény szerepel, közülük a CEU első helyen.
A lányok is jól tudnak teljesíteni a fiúsnak tartott szakmákban, de a sztereotípiák miatt nem választják a természettudományi, műszaki és informatikai pályákat - közölte a Lányok napját szervező Nők a Tudományban Egyesület elnöke.
Tíz magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb képzésterületi rangsoraira: a bölcsészettudományok területén a CEU-t például a 143. helyre sorolták, az élet- és orvostudományok listáján a Semmelweis Egyetem a 308. helyen végzett, a természettudományi képzések QS-rangsorában pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetem szerezte meg a legjobb helyezést, a 340. helyen áll. Összegyűjtöttük az összes magyar helyezést.
Látványos fotókat nézegethettek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Facebook-oldalán.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 5. rész: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.
Az ország legszebb könyvtárát-olvasótermét keressük: a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár bölcseleti olvasóterme, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem monumentális olvasóterme vagy az Ferenciek terén álló ELTE Egyetemi Könyvtára, esetleg az CEU vagy a Corvinus modern könyvtára a legszebb? Szavazzatok!