Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Minden évben körülbelül ezer új szó kerül be az oxfordi angol nagyszótárba. De vajon hogyan vált mindennapjaink részévé például az unlike, a yolo vagy éppen a kimaxol?
Ha tudtok angolul, érdemes megnézni a TED-Ed legújabb videóját, amelyben arra keresik a választ, hogyan jönnek létre a nyelvek (pontosabban: az angol nyelv) legújabb szavai. Felteszik a kérdést: egyáltalán miért van szükségük az embereknek új szavakra, amikor az angolban legalább 170 ezer kifejezés van?
A videóból az is kiderül, hogyan került az angol nyelvbe a machismo vagy a schadenfreude szó, és hogyan lehetséges az, hogy egy teljesen ismeretlen kifejezés néhány hónap alatt több millió emberhez jut el.
Az Oxford Dictionaries szerint végleg túlléptünk az igazságon, legalábbis egy erre utaló szót lett náluk az év legfontosabbja. Az idei év szava a post-truth lett. Ez nagyjából azt a helyzetet írja le, amikor a tények kevésbé számítanak, inkább a személyes meggyőződések és az érzelmek meghatározók.