Felvételi 2026: ilyen intézményi pontokat kaphattok a Pázmányon
Közeleg a 2026-os egyetemi felvételi, ezért összegyűjtöttük, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem melyik karán mire jár intézményi pont idén.
Már csaknem 14 ezren igényelték idén a nyelvvizsga után járó támogatást - olvasható a Magyar Hírlap pénteki számában.
A cikk szerint 13 ezer 566 kérelem érkezett a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságához április végéig, így idén már több kérvényt adtak be, mint 2018 első felében.
A Magyar Államkincstár arról tájékoztatta a napilapot, hogy idén eddig 13 ezer 332 nyelvvizsgázó volt jogosult a támogatásra, az erre kifizetett összeg pedig meghaladja a 400 millió forintot. A kérelmek feldolgozása folyamatos, jelenleg mintegy 400 vár elbírálásra. A nyelvvizsgák támogatására idén csaknem 2,8 milliárd forint fordítható.
Megvannak a részletek: így kaphatjátok vissza a sikeres nyelvvizsga díját
Most már mindent tudunk a sikeres nyelvvizsga díjának visszaigényléséről! A legfontosabb: azok is visszakaphatják komplex, szóbeli vagy írásbeli vizsgájuk díját, akik korábban már szereztek nyelvvizsga-bizonyítványt. A részletekről az Euroexam szakembereit kérdeztük.
A kormány döntése nyomán 2018. január elsejétől minden 35 év alatti fiatalnak megtéríti az állam egy komplex középfokú nyelvvizsga díját. A visszatérítés akkor is igényelhető, ha már több nyelvvizsgával is rendelkezik valaki - olvasható a cikkben.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |
Közeleg a 2026-os egyetemi felvételi, ezért összegyűjtöttük, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem melyik karán mire jár intézményi pont idén.
A kurzus célja, hogy segítse a gyerekeket jogaik felismerésében és abban, hogy merjenek kiállni magukért – mindezt olyan formában, amely élvezetes és könnyen befogadható számukra.
Szükség van-e mindkét szülő aláírására a középiskolai felvételi lapokon, vagy vannak helyzetek, amikor az egyik szülő aláírása is elegendő?
A felvételi nemcsak a pontokról szól – az is számít, honnan és hogyan intézed a jelentkezést. A Felvi arra figyelmeztet, hogy érdemes odafigyelni az online biztonságra, amikor belépsz az E-felvételibe.
Februárban két fontos határidőre is figyelni kell, ha idén érettségiznétek, vagy egyetemre szeretnétek jelentkezni.
A hajdúböszörményi polgármester szerint egy fideszes delegációhoz tartozó személy töröltette le egy helyi pedagógus telefonjáról azokat a fényképeket, amelyeket egy, az iskolában zajló „politikai rendezvényről” készített.