A kormánypárti képviselők most sem vették napirendre az óraátállítás eltörlésének kérdését. Ha megtennék és a parlament elfogadná, később kezdődhetne az iskola - írja a 24.hu.
Ahogy arra mi is felhívtuk a figyelmet, idén 29-ére esik október utolsó vasárnapja, vagyis most vasárnap hajnali három óráról kettő órára tekerjük vissza az órák mutatóit. Ezzel kezdetét veszi a téli időszámítás.
A 24.hu azt írja, egyesek biológiai órája hamar átáll, mások egy hétig is szenvednek, a felmérések szerint a magyarok túlnyomó többsége szabadulna az egésztől. Erre hivatkozva – és arra, hogy gazdasági előny ma már nem származik belőle – kezdeményezte tavaly Kepli Lajos, a Jobbik országgyűlési képviselője az óraátállítás eltörlését, és a nyári időszámítás véglegessé tételét. A gazdasági bizottság kormánypárti tagjai azonban leszavazták, így a vita sem kezdődhet meg.
Hány órakor kezdődne az iskola?
Nyári időszámítás szerint 2017. november 1-jén 7:26-kor kelne a nap, december 15-én már 8:23-kor,és egészen február elejéig reggel nyolc óra után. Gyerek és felnőtt sötétben kezdené a napot, sőt hetekig még napkelte előtt becsöngetnének az iskolákban.
Ha a téli időszámítást alkalmaznánk egész évre, télen maradna minden úgy, mint most, nyáron viszont jó ideig hajnali négy előtt kelne a Nap, cserében persze előbb, már nyolc óra körül kezdene sötétedni.
Ha mégis így lenne, nyilvánvalóan tenni kell a negatív következmények ellen például azzal, hogy akár a téli félévben, akár egész évre későbbre tolják a napi iskolakezdést.
Október 29-én ismét át kell állítani az órákat, hajnali 3 órakor 2-re kell visszatekerni a mutatót. De mióta létezik nyári időszámítás? Melyik az az ország, ahol "örök tél" van? És eredetileg miért vezették be az óraátállítást? 1. Franklin ötlete volt?