Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A legutóbbi, 2009-es PISA-vizsgálat eredményei ismét megerősítették: Magyarországon kiugróan magas a családi háttér...
A legutóbbi, 2009-es PISA-vizsgálat eredményei ismét megerősítették: Magyarországon kiugróan magas a családi háttér hatása a diákok teljesítményére. Minél több halmozottan hátrányos helyzetű tanuló jár egy iskolába, annál alacsonyabb az intézmény teljesítménye, a szülők ez alapján joggal gondolhatnák, hogy akkor tesznek jót gyermeküknek, ha olyan iskolába íratják, ahol alacsony a hátrányos helyzetű tanulók aránya. Pedig egyáltalán nem ez a helyzet - olvasható az OktpolCafén.
Az oktatási rendszernek ugyanis annál jobb a teljesítménye, minél kevésbé szelektálja és szegregálja a különböző családi és szociális hátterű diákokat, például heterogén osztályokat és iskolákat szervez. Hogy miért, arról az OktpolCafén olvashattok.