szerző:
eduline/mti

Bár országosan eddig alig néhány helyen történt egy kapavágás, újabb alapköveket helyezett el a magyar kormány: 38 milliárdért zajlik a tanuszoda fejlesztési program, valamint a további iskolai sportra alkalmas létesítmények építése.

Már lassan harmadik éve indította el a magyar kormány az uszodaépítéseket, az ünnepélyes alapkőletételeken túl alig történt eddig valami - derült ki az érintett településeken élők panaszaiból. A helyzet nem ideális, de a közelmúltban sikerült emelni is a tétet: 2018-ra minden iskolához elérhető közelségben szeretne építeni tanuszodát a kormány.

Félreértés ne essék, általában jó hír, ha épül valami, már ha valóban épülne. Erre tipikus példa Putnok* esete, ahol Balog Zoltán miniszter ünnepélyes megjelenésére és az alapkőletételre készülve 2014-ben több száz kisdiák ázott szét az esőben. Bár nagyon várták az új tanuszodát, idén tavaszig egy kapavágás nem történt a helyszínen, azóta is fékezett tempóban halad a munka.

Ennek ellenére önbizalommal telve folytatódtak a kormányzati alapkőletételek: Szobon 360 millió forintból épül tanuszoda, Dunaalmás általános iskolája pedig új tornateremmel bővül. A Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program keretében megvalósuló beruházások alapköveit 2016. november 30-án tették le - derül ki az NGM közleményéből.

Szob városában a meglévő sportpályát és a Szabadidő Központot egészíti majd ki a költségvetési forrásból épülő tanuszoda, amelyben egy feszített víztükrű, 6 pályás medence és egy tanmedence is helyet kap. Az épület a nyári időszakban kinyitható oldalával strandfunkciókat is elláthat. A létesítmény üzemeltetéséről a magyar állam gondoskodik, tehermentesítve ezzel az önkormányzatot.

A Dunaalmási Csokonai Általános Iskola jövőre új tornatermet kap, amely mintegy 735 m2 nagyságú alapterületével nemcsak a mindennapos testnevelésre, hanem kosárlabdázásra, röplabdázásra, teremfocizásra is alkalmas lesz. A hiánypótló fejlesztés eredményeként a testnevelési órákat megfelelő körülmények között tudják majd megtartani, és egyéb sportfoglalkozások szervezésére is lehetőség nyílik. A beruházáshoz az önkormányzatnak nem kell önrészt biztosítania.

A Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program első ütemében országszerte 78 projekt valósul meg összesen 38 milliárd forint költségvetési forrásból. Pest megye 8 településén már befejeződtek a tanteremfejlesztések. Emellett 17 helyszínen zajlanak tanterem, tornaterem, komplett iskola és tanuszoda beruházások. Komárom-Esztergom megyében a dunaalmási beruházás mellett Szomódon is tornaterem épül.

*Cikkünk megjelenésekor tévesen írtuk, hogy Pásztón áztak meg a diákok Balog Zoltán jelenlétében, az EMMI tájékoztatása szerint Putnokon történt az eset, amit javítottunk is.