szerző:
Gál Luca
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Hétvégi magyar iskolában jártunk Abu Dhabiban, magyar egyetemista mesél arról, milyen volt az első éve a Harvardon. Megtudtuk, hogyan hat a nyelviskolákra az évről évre csökkenő nyelvvizsgázók száma. Összegyűjtöttük a hét legfontosabb történéseit.

Felnőttként a Wall Streeten szeretne dolgozni a magyar diák, akit ösztöndíjjal vettek fel Dartmouthra

Középiskolásként egy évet már az USA-ban tanult Markovics Áron, a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium és a Milestone Intézet diákja, akit ösztöndíjjal vettek fel a Dartmouthra. Áronnal többek között arról beszélgettünk, hogy miért szeretne Amerikában tanulni, hogyan készült a felvételire és felnőttként hol szeretne dolgozni.

Kevés óraszám, magas árak, megosztó kormánydöntések – egyre kevesebben tanulnak nyelveket Magyarországon

Évről évre csökken a nyelvvizsgázók száma, ami nem meglepő annak fényében, hogy már nem mindenhol feltétele a diplomaszerzésnek a nyelvtudás. Ráadásul lényeges áremelkedés is történt a nyelvtanfolyamoknál és a vizsgáknál is. Utánajártunk, hogy ez hogyan hatott a nyelviskolákra.

Pedagógusnap 2024: ekkor ünnepeljük idén a tanárokat


„Méregdrága táborokra gyűjtök egész évben, és minden reggel ugyanúgy korán kel a gyerkőc” – így oldják meg a családok a nyári szünetet

Egy kis home office, egy csipet tábor, egy kevéske napközi és pár nap a nagyszülőknél. Bár a diákok kedvenc időszaka a várva várt nyári szünet, de a családoktól rengeteg szervezést, pénzt és energiát igényel, hogy megoldják a gyerekek felügyeletét. Szülőket kérdeztünk arról, ők hogyan birkóznak meg ezzel a szinte lehetetlennek tűnő feladattal.


Pedagógusok fizetésemelése: megérkezett Brüsszelből a pénz

Varga Mihály közösségi oldalán jelentette be a jó hírt. A pénzügyminiszter posztjában kiemelte, hogy 184 milliárd forint uniós forrás érkezett Magyarországra a tanárok és óvónők fizetésemeléséhez


Elkezdődött Ádám Zoltán munkaügyi pere a Corvinus Egyetemmel

A tavaly októberben kirúgott docens a szakszerűtlen elbocsátása miatt sérelemdíjat követel.


Hankó Balázs szerint csak hisztériakeltés, hogy a BME-n csoportos elbocsátásokra lehet szükség

Finanszírozási szempontból válságos helyzetben van az intézmény, a kormány viszont a háborúra hivatkozva nem rendezi az állami egyetemek aggasztó helyzetét.


„Fontosnak tartom a külföldön élő gyerekek anyanyelvének ápolását” – Abu Dhabiban működő hétvégi magyar iskolában jártunk

Férjével először Kanadába, 2022-ben pedig az Egyesült Arab Emírségekbe költözött Scheibli Tímea, aki a hivatását egy pillanatra sem hagyta maga mögött, és Abu Dhabiban hétvégi magyar iskolát alapított. A hiánypótló intézménybe mi is ellátogattunk.


Dolgoznátok a nyáron? Ilyen órabérekre számíthattok diákként

Ha szeretnétek nyáron dolgozni, hogy legyen miből finanszírozni a bulikat, vagy félreraknátok későbbre, érdemes elkezdeni a munkakeresést, hiszen közeledik a nyári szünet. Ehhez gyűjtöttük össze nektek, hogy hol és milyen lehetőségekre számíthattok.

Túl az első tanéven – ilyen magyar diákként a Harvardon tanulni

Kevés tárgy, rövidebb, de annál intenzívebb szorgalmi időszak és proaktív órák – Lontay Olivér idén fejezte be első tanévét a világ egyik legrangosabb egyetemén, a Harvardon. Olivérrel az első év tapasztalatairól beszélgettünk.