szerző:
Csik Veronika
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Nyilvánosságra hozta a minisztérium az idei tanév szabályait, és az egyetemek is bejelentették, milyen védelmi intézkedésekkel készülnek az őszi félévre. Jövő héten indul az iskola, összeszedtünk minden fontos dolgot, amit érdemes tudni szeptember előtt - a hét oktatási hírei egy helyen.

Aki szerint 30 ezer forintból meg lehet úszni egy elsős iskolakezdését, az még nem járt írószerboltban

A héten megérkezett a szeptemberi családi pótlék a bankszámlákra, a 12-17 ezer forintos támogatás azonban aligha lesz elég a tanszerek, az iskolatáska és a többi dolog beszerzésére. Ahhoz ugyanis, hogy egy elsős diák rendben elkezdhesse a tanévet, legalább 50 ezer, de inkább 70-80 ezer forintot kell költeni. A szülőket egy dolog vigasztalhatja: a következő nagy feladat, a gyerek első laptopjának megvásárlása talán még odébb van.

A CEU húzza ki a csávából a Freeszfe-t, a campuson tanulhatnak a volt színművészetisek

A CEU tantermeiben tanulhatnak a Freeszfe Egyesület hallgatói, az egyetem emellett kollégiumi szobákat és próbatermet is biztosít nekik. Másképp nem tudnák elkezdeni „első, szabad tanévüket”.

A szakértők szerint egy újabb adag siralmas tankönyv kerül az iskolákba ősztől

Úgy gondolják, második nekifutásra sem sikerült korszerű irodalom- és történelemtankönyveket összetenni a 2020-ban bevezetett új Nemzeti Alaptantervhez. Részeletek itt olvashattok.

Szeptemberi iskolabezárásokról terjed folyosói pletyka, pedig a kormány optimista

Furcsa pletyka terjed a tanévkezdésről különböző fórumokon és Facebook-csoportokban. Az Eduline-nak több szülő azt mondta: „úgy hallotta”, hogy a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt szeptember közepén újra online oktatásra állnak át az iskolák. Pedig szeptemberi iskolazárásról szó sincs, sőt a tanárok 90 százalékos átoltottsága és a 12 évnél idősebb diákok négynapos oltási kampánya miatt a kormány kifejezetten optimista. De akkor mi lesz szeptember közepén?

Így készülnek a szeptemberre a legnagyobb egyetemek: itt vannak az aktuális szabályok

A legtöbb egyetemen a napokban kezdődött a beiratkozás és a tantárgyfelvétel, a koronavírus-járvány miatt az intézmények azonban idén is szigorú szabályokkal vágnak neki a tanévnek. Mutatjuk, kell-e maszk a Corvinuson vagy az ELTE kampuszain, lesz-e lázmérés Miskolcon, és milyen vészforgatókönyvekkel készül az őszi szemeszterre a szegedi egyetem. Itt olvashatjátok el a teljes cikket.

Megvannak az eredmények - nyilvánosságra hozták a pótfelvételi ponthatárait

Elmaradt a nagy óraszámcsökkenés? Itt van a gimnazisták idei órarendje

Marad a napi egy tesi, mi lesz a második idegen nyelvvel és hány órában lesz biosz vagy fizika? Mutatjuk milyen órarenddel számolhatnak azok, akik szeptembertől gimnáziumban tanulnak majd.

Emmi: nem kell maszk, nem lesz tesztelés és lázmérés az iskolákban

Hetek óta tartó kérdéscunami után végre kiadta év eleji közleményét az Emberi Erőforrások Minisztériuma - az "alapvető egészségvédelmi szabályok" betartását várják az iskolákban.

"Menjetek, vegyétek fel a burkát": oktatás nélküli, sötét jövő vár az afgán lányokra

Nők tucatjai menekültek a kabuli egyetem épületéből néhány napja, amikor a tálibok elfoglalták az afgán fővárost – volt, aki félelmében elégette a diplomáját és az összes bizonyítványt, amiért az elmúlt években tanult. A harmincas-negyvenes afgán nők még emlékeznek arra, hogy a tálibok 1996-os hatalomátvétele után hogyan szorították ki őket az iskolákból és az egyetemekről. A legtöbben arra számítanak, most is ugyanez fog történni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!