A szerződésre vonatkozó jogvitákkal kapcsolatban viszont válaszokat, módosításokat várnak az önkormányzattól.
A tankerület közleményében azt írta, „sajnálattal értesültek arról, hogy a VII. kerület polgármestere a Molnár Antal Zeneiskola, Zenei Alapfokú Művészeti Iskolának szánt, és kifejezetten számára felújított Damjanich utcai ingatlannal kapcsolatos vitatott kérdések megtárgyalásától és helyette valótlan állításokkal támadja a fenntartót a sajtóban”. Felidézték, ők nyílt pályázat útján nyerték el az ingatlan bérleti jogát, és egyértelműen kifejezték szándákukat, hogy azt igénybe vegyék az iskola számára.
Ugyanakkor szerintük az önkormányzat által megküldött bérleti szerződés alaki és tartalmi hibákat, valamint a kiírással ellentétben korlátozásokat is tartalmazott, így például az iskolai udvar használatára vonatkozó tilalmat. A tankerületi központ állításuk szerint folyamatosan jelezte írásban és a személyes egyeztetések alkalmával is, hogy a szerződésben lévő anomáliákat - különös tekintettel a tisztázatan tulajdoni viszonyokra - rendezni kell. Illetve fontosnak tartják azt is, hogy vonják be a tárgyalásokba az épület másik tulajdonosát is, "akit a polgármester kifelejtett".
Hangsúlyozták: a tankerületi központ továbbra is mindent megtesz annak érdekében, hogy a Molnár Antal Zeneiskola a Damjanich utca 4. szám alatti épületben folytathassa tevékenységét, "azonban az önkormányzat számára, úgy tűnik, hogy a piaci haszonszerzés fontosabb, mint a vonatkozó jogszabályok betartása és a kerületi gyerekek sorsa".
A VII. kerületi önkormányzat hétfőn közölte, a pályázat eredményhirdetése után mindent megtett annak érdekében, hogy a bérleti szerződést aláírják és a zeneiskola beköltözhessen az ingatlanba, ezért az önkormányzat részletfizetési kedvezményt engedélyezett a tankerületnek, a szerződéskötés határidejét pedig a tankerület kérésének megfelelően többször módosította, és minden vitás kérdésben nyitott volt engedményeket tenni az ügy megnyugtató lezárása és a zeneiskolás gyerekek elhelyezése érdekében.
Hozzátették: a Belső-Pesti Tankerületi Központ június 17-én arról tájékoztatta az önkormányzatot, hogy a pályázatukban vállalt kötelezettség ellenére nem kívánnak bérleti díjat fizetni, indoklásként pedig egy olyan törvényre hivatkoznak, amely rájuk, illetve erre az ingatlanra nem vonatkozik. Az önkormányzat jelezte: elítéli a tankerületi központ "felelőtlen és átgondolatlan" döntését, amelyet a bérleti szerződéstől való visszalépésnek tekint.
Az ügy előzménye, hogy idén februárban Niedermüller Péter, a kerület polgármestere átadta az épületet a FreeSZFE Egyesületnek, egy pályázat után, ahol ők voltak az egyedüli pályázók. A zeneiskola akkor megdöbbenésének adott hangot az ügy kapcsán, mert úgy tudták, ők költözhetnek majd az épületbe, az önkormányzat azonban azt mondta, nem született ilyen döntés. A hír után nem sokkal az egyesület visszaadta az épület kulcsát.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|