szerző:
Eduline

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) "nemzetköziesedési" stratégiájának egyik fő irányvonala az ázsiai egyetemi kapcsolatok...

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) "nemzetköziesedési" stratégiájának egyik fő irányvonala az ázsiai egyetemi kapcsolatok fejlesztése, ezen belüli kiemelten a kínai egyetemekkel való együttműködés. Ennek eredményeként április 12-én kínai-magyar kulturális- és kutatóközpontot adtak át a pécsi egyetemen - írja az Edupress.

A Nanjing Audit Universityvel 2011-ben írt alá együttműködési szerződést írt alá a PTE, ennek eredményeként kínai hallgatók érkeztek az Állam- és Jogtudományi Karra féléves részképzésre. Ma már nemcsak a jogi, hanem a közgazdasági kar is fogad kínai hallgatókat.

A két egyetem elhatározta, hogy bővítik az együttműködést: megalapították a Sino-Hungarian Academic, Cultural and Research Centre (SHARCC) elnevezésű kulturális- és kutatóközpontot. A nanjingi SHARCC irodát 2012 szeptemberében nyitották meg.

A Pécsi Tudományegyetemen kialakított központ feladata a kínai-magyar hallgatói cserék és a kínai hallgatók itteni képzésének koordinálása, a kínai nyelv és kultúra terjesztése, illetve a kínai kollégákkal folytatott közös kutatási-oktatási projektek megvalósítása lesz.

A kutatóközpontot Bódis József, a PTE rektora, valamint Yin Ping, a Nanjing Audit University elnökhelyettese nyitotta meg.