Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A BA- és BSc-hallgatók negyede teljesíti időben az előírt kreditszámot, és kapja meg a diplomáját az Egyesült...
A BA- és BSc-hallgatók negyede teljesíti időben az előírt kreditszámot, és kapja meg a diplomáját az Egyesült Államokban a legfrissebb felmérések szerint. Az Indiana State University ezért ígéretet tett arra, hogy fizet azoknak a hallgatóknak, akik nem végeznek négy év alatt – adta hírül a Huffington Post.
Az intézmény a tervek szerint a jövőben minden gólyával szerződést köt majd, amelyben garantálja, hogy túlfutás esetén a további költségeket átvállalja a diákoktól. „A statisztika azt mutatja, hogy minél többet csúszik valaki, annál kevesebb az esélye, hogy be is fejezi az egyetemet” – indokolta a döntést az intézmény rektora, Dan Bradley.
A szerződés természetesen szigorú feltételeket szab a diákoknak, úgyhogy csalni nem lehet: rendszeresen be kell járniuk az órákra, és szemeszterenként legalább 30-32 kreditet kell szerezniük. Az számíthat támogatásra az egyetemtől, aki ennek ellenére nem tudja időben letenni a záróvizsgát. Itthon viszont a diákok fizetnek, ha túlfutnak – a hallgatói szerződésről itt olvashatsz bővebben.
Európa legszigorúbb hallgatói szerződésével csapnak oda az egyetemistáknak
Egyetlen európai uniós országban sem használnak olyan hallgatói szerződést, mint amilyet a magyar felvételizőknek kell aláírniuk szeptembertől. Utánajártunk, mi a helyzet az EU-n kívüli országokban. Nem volt könnyű dolgunk, ehhez hasonló rendszerről még a Budapesti Corvinus Egyetemen működő Nemzetközi Felsőoktatási Kutatások Központjában sem hallottak. Hosszas kutatás után egyetlen példát találtunk – Fehéroroszországot. Igaz, még ott is puhábbak a szabályok, mint itthon. A témáról bővebben itt olvashattok.