szerző:
Eduline

A Chicagói Egyetemen is megjelentek a politikai korrektségből már túlzást űző safe space aktivisták, ami viszont árt a tudományos párbeszédnek.

Az Egyesült Államok számos egyetemén terjed 2015 óta a safe space kultúra, melynek lényege, hogy semmi olyan ne hangozzon el egy közösségben, ami sértő vagy bántó ehet valaki számára. Míg eleinte ezek a mozgalmak eleinte elsősorban arról szóltak, hogy észérvekkel is alátámasztható dolgok, például egyenlőség mellett és a rasszizmus ellen lépjenek fel, mára átfordult oda, hogy az érzéseiket bántó dolgok ellen is zárt csoportokba tömörülnek fiatalok.

Az egyetemi biztonságos terek ellen szólalt fel Obama

Az elmúlt szűk két évben számos egyetemről kiszorult a szabad véleménynyilvánítás, így akarták elkerülni, hogy egymást megbántsák az emberek. Az amerikai elnök szerint viszont inkább a nyílt vitát kell támogatni. Ne állítsatok le embereket, mert olyat mondanak, amivel nem értetek egyet! - mondta Barack Obama a washingtoni Howard Egyetemen.

Képzeljünk el a egy tudományos vitát, ahol míg az egyik fél érvekkel támasztja alá nézeteit, addig a másik fél azt harsogja, hogy nem tisztelik az álláspontját és amiben hisz, ezért a másik rossz ember. Ennyi erővel azok állandóan sértve érezhetnék magukat, akik a lapos Föld elméletében hisznek, mert lehülyézik őket.

Erre a jelenségre mondta most az a Chicagói Egyetem, hogy nem kér belőle - szúrta ki a 444. Nem lesznek az egyetemen triger warningok, amik arra figyelmeztetik az arra járót, hogy milyen megnyilvánulásoktól tartózkodjon (szólásszabadság?). Nem fogják lemondani előadóikat csak azért, mert vitatható témáról beszélnek..

Valamint nem tűrik meg a safe space csoportok alapítását sem, ahova az egyének elmenekülhetnek az ellenkező vélemények elől.