szerző:
eduline/mti

Nem csak pénzt lehet keresni, hanem érdemi visszajelzést kapsz, hogy milyen készségeidben kell még fejlődnöd

Ha egy diák részt szeretne venni a programban, a honlapon történő regisztráció után ki kell töltenie egy önismereti kérdőívet, amelynek része a 22 kompetenciát mérő teszt is - mondta  Marosi László, az iskolaszövetkezet vezérigazgatója az M1-nek. A kérdőív alapján javaslatokat tesznek a diáknak, hogy mely területeken kellene fejlődnie az általa kívánt munkakörhöz, és ennek megfelelő diákmunkahelyet is ajánlanak neki.

A mentor pedig az így összeállított profil ismeretében segíthet a diáknak céljai elérésében - hangsúlyozta.

Aki már tudja, mi szeretne lenni, a diákmunka alatt kipróbálhatja magát a gyakorlatban, akinek pedig még nincs konkrét elképzelése, annak tulajdonságai, képességei alapján tesznek javaslatokat - foglalta össze a program lényegét Marosi László.

A munkaerőpiacra lépéskor a fiatalok így több száz óra, céljaiknak megfelelő gyakorlattal rendelkeznek majd, ráadásul a diákmunka alatt szerzett, illetve fejlesztett képességekről oklevelet is kapnak, ami a munkára jelentkezéskor sokat számíthat - tette hozzá.

Diákmunkát kerestek? Itt nézzetek körül.

Az iskolaszövetkezet is igazolhatja a kötelező gyakorlatodat

Egy olvasónktól megtagadta egyeteme, hogy a kötelező szakmai gyakorlatát iskolaszövetkezeten keresztül teljesítse, pedig erre van lehetőség. Kedves Szerkesztők! Találtam iskolaszövetkezeten keresztül egy munkahelyet, ahol az előzetes interjút követően várnának is. Bár módjukban állna, hogy igazolják a kötelező szakmai gyakorlatomat, az egyetem szerint ez nem lehetséges, mert nem közvetlenül a céggel kerülök jogviszonyba, hanem a szövetkezettel.