szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A zsúfolt egyetemi terek miatt kiemelten fontos, hogy a hallgatók védettek legyenek a súlyos betegségekkel szemben.

A tanévkezdés közeledtével az agyhártyagyulladás elleni védőoltás fontosságára hívják fel az egyetemi hallgatók figyelmét az egészségügyi szervezetek Nagy-Britanniában - írta meg a The Guardian.

A felhívás szerint a meningococcus nevű baktérium minden tizedik ember esetében a torok hátsó részében él és többnyire egyáltalán nem okoz problémát, nem lehet tüneteket észlelni. A baktérium azonban súlyos megbetegedéseket okozhat, beleértve az agyhártyagyulladást és a vérmérgezést, ami súlyos esetekben a végtagok amputációjához agy halálhoz vezethet.

Az adatok alapján Nagy-Brianniában nyolcból egy diák nem kapta meg a védettséghez szükséges védőoltást, a bakteriális megbetegedés pedig az egyetemi rendezvényeken - főleg a brit egyetemeken, ahol rengeteg a külföldi diák - gyorsabban terjedhet, és sajnos minden évben hallani súlyos esetekről a hallgatók körében.

"Minden évben látható, hogy az újonnan felvett és a visszatérő hallgatók súlyosan megbetegednek, és néhányan tragikusan meghalnak olyan betegségek miatt, amelyek megelőzhetők" - nyilatkozta a lapnak Shamez Ladhani, a UK Health Security Agency (UKHSA) járványtani tanácsadója.

Ezek közé tartozik az agyhártyagyulladás mellett a kanyaró, a mumpsz, a rubeola és a méhnyakrák, amelyek Magyarországon is kötelező, vagy kérhető védőoltások.