Már majdnem egy hónap eltelt az őszi szemeszterből, lassan mindenki ráébred, hogy nemsokára jön a neheze. Milyen hibákat érdemes elkerülni?
Az összes házidolgozat megírását a félév végére hagyni
Senkinek nem tanácsoljuk, hogy a szorgalmi időszak első két-három hetét a könyvtárban töltse (ilyenkor sokkal fontosabb, hogy új ismeretségeket kössetek, elmenjetek a gólyabulikba), de októberben már érdemes nekikezdeni a szemináriumi dolgozatok megírásának.
Vagy ha magát az írást még nem is kezditek el, legalább a szakirodalmat gyűjtsétek össze, szűkítsétek a témát. Ha csak a szorgalmi időszak utolsó két hetében foglalkoztok a házi dolgozatokkal, éjjel-nappal dolgoznotok kell, pedig olyankor már az előrehozott vizsgák és a ZH-k is ott vannak.
Kihagyni az összes előadást
Mondván, úgysem kötelező bejárni, akkor meg minek? Pedig érdemes rendszeresen beülni az előadásokra, ezek ugyanis alapozótárgyak - alapos tudás nélkül a későbbi félévekben nehéz dolgotok lesz. Ráadásul már az első félévben jegyzeteket kuncsorogni? Nem jó ötlet.
Rengeteg diákmunkát vállalni
A pénzhiány persze nagy úr, de ha megtehetitek, hagyjatok magatoknak némi időt az alvásra, néhány egyetemi bulira, nagy sétákra, lazításra. A vizsgaidőszakban minderre úgysem lesz időtök.
Kihagyni az összes egyetemi bulit
Ez a legjobb alkalom, hogy megismerjétek az évfolyamtársaitokat, miért maradnátok ki belőle? Persze csak ésszel bulizzatok.
Pár nap múlva több ezren költöznek be (vagy vissza) az egyetemi, főiskolai kollégiumokba. Nem túlzás: kolisnak lenni sajátos életforma. Hogy miért? Mert minden kolis tudja, hogy... Hogy a közös könyhának mindig (de tényleg mindig) porleves illata (szaga) van És ha még csak a konyhát járná át a porkaja szaga...
Már a második héten elkölteni a havi apanázst
Most kell megtanulnotok, hogyan kell beosztani a havi apanázst - mindegy, hogy szülői támogatásról, diákhitelről vagy fizetésről van szó. Érdemes egy nagyobb sétát tenni az egyetem és a kollégium/albérlet környékén, és kiválasztani azokat a helyeket, ahol normális áron ebédelhettek, de a diákkedvezményeket is figyeljétek.
Mert az egyetem jó dolog. Na de a vizsgaidőszak? Az mindenki rémálma. Legyünk őszinték magunkkal: a vizsgaidőszak nem tartozik a legszebb élményeink/emlékeink közé. Hol egy extra nehéz írásbeli, hol egy - különösen trükkös tesztet összeállító - tanársegéd, hol egy nagyon okos és sajnos nagyon szigorú prof kerül a képbe.