Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az egyetem aulájának eklektikus jellegét akarták megszüntetni, Nagy Imre emléktábláját is ezért távolították el - így tájékoztatta a Budapesti Corvinus Egyetem a Népszabadságot.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, nemcsak a Marx-szobor tűnt el a Budapesti Corvinus Egyetem aulájából, hanem Nagy Imre és Teleki Pál emléktáblája is.
A Budapesti Corvinus Egyetem kommunikációs irodája a Népszabadságot úgy tájékoztatta, az egyetem szenátusa állandó egyetemtörténeti kiállítás megnyitásáról döntött. E tárlaton kap helyet idén ősszel Karl Marx szobra, amely az „egyetem jogelőd intézményének történetéhez" tartozik, és amely korábban a főépület aulájában volt látható.
Ugyancsak tavaly határozta el az egyetem vezetése azt is, hogy megújítja az idén tízesztendős „Corvinus szimbolikáját, amely a budai és pesti karok egységes szervezeti kultúráját hivatott kifejezni". Ennek érdekében megbízta a Magyar Képzőművészeti Egyetemet, hogy írjon ki pályázatot „egy-egy olyan alkotás elkészítésére, amely az egész Corvinust, a közös identitást fejezi ki" – olvasható a kommunikációs iroda válaszában.
Az új szimbolikával összefüggésben született az a döntés, amely alapján az aulából a szobor mellett minden más alkotást – így Teleki Pál emléktábláját és Nagy Imre domborművét is – eltávolítják, és az egyetem „más kiemelt területére helyezik őket, megszüntetve ezzel az aula korábbi eklektikus jellegét". Jelenleg tart a „szimbolika megújítására vonatkozó pályázat" kiírása, valamint az egyetemtörténeti kiállítás előkészítése. A korábban az aulában elhelyezett műalkotások új helyszínének kijelölése szintén nemsokára megtörténik, hogy minél előbb újra láthatóak legyenek.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!